مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح کرد؛ تاثیر مثبت مزایای صندوق بیمه اجتماعی در زندگی روستاییان و کشاورزان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح کرد؛ تاثیر مثبت مزایای صندوق بیمه اجتماعی در زندگی روستاییان و کشاورزان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: تاثیر مثبت مستمری‌های صندوق بیمه اجتماعی را به طور ملموس در زندگی روستاییان و کشاورزان استان مشاهده کرده‌ایم.


 

به گزارش صندوق بیمه اجتماعی و به نقل از ایلنا، محمود زارع رشکوییه با بیان اینکه بیمه روستاییان و عشایر موضوعی است که در قانون برنامه به آن تاکید شده است، گفت: علاوه برآن دولت نیز بر این باور است که یکی از مدلهای توسعه‌، حفظ حیات و صیانت از روستا بیمه شدن روستاییان و عشایر است. برهمین اساس و به دلیل اهمیت مسئله بیمه، دهیاران، شوراها، هیئتهای اندیشه ورز روستاها، بخشداران، فرمانداران و حتی شخص استاندار به صورت متعدد جلساتی را برگزار می‌کند تا بتوانیم جمعیت هدف استان را بیمه کنیم.

وی درخصوص تاثیر ویژگیهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در گرایش افراد به بیمه گفت: درخصوص بیمه تبلیغات بسیار خوبی صورت گرفته است و زمانی که افراد به صورت عینی مزایا و خدمات بیمه مانند دریافت خدمات بازنشستگی، ازکار افتادگی یا خدمات در دوران کرونا را در بین اطرافیان خود مشاهده می‌کنند. این به نوعی ایجاد رغبت در افراد برای بیمه شدن است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد تعامل صندوق با سایر بیمه‌ها را از دیگر مزایا و عوامل گرایش افراد به صندوق بیمه اجتماعی دانست و افزود: این موضوع از دیگر عواملی است که موجب گرایش افراد به خصوص جوانانی که درحال حاضر شرایط بیمه برای آنها فراهم نیست، شده است تا فعلا بیمه صندوق اجتماعی شوند تا بتوانند در آینده از خدمات آن استفاده کنند. 

وی با بیان اینکه مسئله بیمه در استان ما به صورت جدی دنبال می‌شود، گفت: بیمه نوعی سرمایه گذاری و مشوقی است برای اینکه افراد در روستا بمانند تا خدمات صندوق بیمه اجتماعی را دریافت کنند.

زارع رشکوییه با اشاره به رضایتمندی جامعه هدف از خدمات صندوق بیمه اجتماعی گفت: عضویت افراد در صندوق بیمه اجتماعی به صورت مستقیم در وضعیت اقتصادی افراد تاثیرگذار بوده است و ما این اثرگذاری را به طور ملموس مشاهده کرده‌ایم. به ویژه پس از واریزی مستمری‌های صندوق بیمه اجتماعی که روستاییان آن را برای بهبود وضعیت زندگی و یا بازسازی محل زندگی خود استفاده کردند. لذا هرچه بتوانیم در این راستا و بیمه شدن مشوق باشیم. حداقل اطمینان داریم که آنها در آینده یا در زمان سالمندی و زمانی که هیچگونه منابع مالی ندارند می‌توانند از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی در پایان با بیان اینکه گسترش خدمات صندوق بیمه اجتماعی را از اهداف سازمانی خود می‌دانیم و به دلیل تعامل بسیار خوب مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان با روستاییان و جامعه هدف خود ما نیز سعی کرده‌ایم که تعامل خوبی با این صندوق داشته باشیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©