نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد؛ شکل گیری صندوق بیمه اجتماعی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ نباید منتظر ماند تا مردم برای شناخت صندوق به آن مراجعه کنند

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد؛ شکل گیری صندوق بیمه اجتماعی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ نباید منتظر ماند تا مردم برای شناخت صندوق به آن مراجعه کنند

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نباید منتظر ماند تا مردم برای شناخت صندوق به آن مراجعه کنند، بلکه باید مزایای بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر به طور گسترده از طریق دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مرتبط معرفی شود.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر، غلامرضا منتظری نماینده مردم شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با حضور در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گلستان با دانیال پولادوند مدیر صندوق این استان دیدار و گفتگو کرد.

غلامرضا منتظری در این دیدار گفت: شکل‌گیری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که حکومت جمهوری اسلامی در دولت‌های مختلف بعد از انقلاب به آن توجه داشته‌اند.  

 

نماینده مردم شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی در راستای عمل به اصل 29 قانون اساسی تلاش می‌کند تا با همراهی تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها تا زمینه برخورداری تمام جامعه از پوشش بیمه را فراهم کند.

 

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارتباط با دهیاران، تعامل با میراث فرهنگی و اداره کل صمت، ملاقات با روسای انجمن‌های هنری استان را از جمله راه‌های معرفی خدمات صندوق برشمرد و تصریح کرد: نباید منتظر ماند تا مردم برای شناخت این موضوع به صندوق مراجعه کنند، باید مزایای بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر به طور گسترده از طریق دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مرتبط معرفی شود.

منتظری استفاده از ظرفیت رسانه ملی را برای اطلاع رسانی مهم دانست و افزود: استان گلستان برنامه‌های بومی محلی زیادی در طول سال برگزار می‌کند و صندوق می‌تواند با شرکت در این برنامه‌ها، اطلاع‌رسانی خود را فراتر از صدا و سیما انجام دهد.

 

 

با اجرای طرح همسان سازی؛ حقوق 2 هزار و 400 بیمه شده استان گلستان افزایش یافت

در ادامه این دیدار دانیال پولادوند مدیر صندوق در استان گلستان با برشمردن خدمات صندوق برای روستاییان وعشایرگفت: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برای تحقق پوشش بیمه اجتماعی، تعامل گسترده‌ای با بخش‌های مختلف جامعه دارد، به نحوی که علاوه بر کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور تمامی فعالان حوزه صنایع دستی، فرشبافان، زنبورداران، زعفران کاران، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر جاده ای نیز می‌توانند تحت پوش بیمه اجتماعی این صندوق قرر گیرند.

 

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به روستائیان گفت: در این زمینه نیز با دستور معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعهد اشتغال وام گیرندگان این حوزه با عضویت این افراد در صندوق میسر شده است.

مدیرصندوق استان گلستان با اشاره به اجرای طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران صندوق تصریح کرد؛ با اجرای این طرح حقوق 2 هزار و 400 نفر از مستمری بگیران استان، به طور میانگین 52 درصد افزایش یافت.

 

در پایان این نشست، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تعدادی از مستمری بگیران صندوق دیدار و احکام بازنشستگی دو نفر از سالمندان صندوق را به آنان اعطاء کرد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©