بیمه اجتماعی روستاییان، گامی در تحقق عدالت

بیمه اجتماعی روستاییان، گامی در تحقق عدالت

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی گفت : بیمه اجتماعی روستاییان گامی در جهت عدالت و رفع نابرابری‌های اجتماعی و به عنوان یک پشتوانه برای جامعه هدف است .


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر، علی اخوان بهبهانی در نشستی با معاون هماهنگی سپاه الغدیر و مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری استان یزد گفت: اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن این قشر زحمتکش است .

وی با اشاره به تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان از سال ۸۴ افزود: بیمه اجتماعی روستائیان با هدف عبور از کمک‌های حمایتی به خدمات بیمه‌ای برای حفظ عزت خانواده‌ها و تأمین معیشت آنها تشکیل شده تا افراد دیگر نیاز به اثبات فقر خود نداشته باشند.

اخوان بهبهانی خاطرنشان کرد: با کمک ۲ برابری دولت در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی موجب شده تا قشر کم درآمد جامعه که بار تولید را به دوش دارند راحت‌تر بتوانند بیمه شوند و در آینده از مزایایی بازنشستگی برخوردار شده و از لحاظ تامین اقتصادی احساس آرامش خاطر داشته باشند.

 معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در مورد پرداخت حق بیمه این صندوق نیز گفت: روستائیان و عشایر و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها، تحت پوشش این صندوق قرار گیرند، زیرا عمده فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را کارگزاری‌های بیمه بر عهده دارند.

اخوان بهبهانی ادامه داد: با توجه به انعقاد تفاهم نامه‌ای که بین بسبج و صندوق امضا شد بزودی  افراد بسیجی فاقد بیمه  از مزایای این صندوق بهره مند می‌شوند.

وی مهمترین مشکل در تحت پوشش قرار دادن روستاییان در صندوق بیمه اجتماعی را فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دانست و گفت: مسئولان باید فرهنگ سازی را در اولویت کار خود قرار داده و روستاییان را با مزیت‌های این صندوق آشنا کنند.

 

 

در ادامه سرهنگ علی نوری‌زاده معاون هماهنگ‌کننده سپاه الغدیر و دبیر کنگره نیز رویکرد اجتماعی، خدمات‌رسانی اجتماعی را مهمترین مشخصه کنگره استان دانست و گفت: با هماهنگی‌هایی که در استان انجام گرفته است، مقرر شد تا برنامه‌های کنگره به سمت مسائل و خدمات اجتماعی هدایت شود که در این راستا ویژگی‌ها و خصلت‌های شهدا در قالب ۴۰ خدمت به ازای هر شهید استان به جامعه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در مدتی که برنامه‌های کنگره شروع شده، اقدامات خوبی صورت گرفته که از جمله آن‌ها تهیه ۱۱۰ مورد جهزیه ، تهیه ۱۴ هزار بسته معیشتی و نیز ذبح ۴۰۰ رأس گوسفند بوده است که در قالب طرح شهید سردار سلیمانی در میان حدود هشت هزار خانواده نیازمند در استان توزیع شد و با این اقدام حداقل تا الان حدود هشت هزار نفر اطلاع یافتند که کنگره شهدا در استان برگزار می‌شود و به یاد شهدا چنین اقداماتی انجام شده است .

وی افزود: هدف از اطلاع‌رسانی کنگره شهدا موضوع فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه و بین مردم و نسل جوان کشور است .

در پایان به منظور استفاده از ظرفیت بیمه اجتماعی و ارائه خدمات به محرومین مصوب شد به ازای چهار هزار شهید استان 4000 هزار نفر فرد فاقد بیمه نیازمند در قالب طرح کنگره با همکاری سپاه الغدیر استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر قرار گیرند

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©