نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه تاکستان مطرح کرد؛ توسعه و آبادانی روستاها از مزایای اصلی بیمه است

نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه تاکستان مطرح کرد؛ توسعه و آبادانی روستاها از مزایای اصلی بیمه است

نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه تاکستان گفت: چتر حمایتی بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای جامعه هدف خود موجب کاهش مهاجرت به شهرها و توسعه و آبادانی روستاها می‌شود.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان قزوین با آیت الله اسلامی نماینده محترم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری امام جمعه تاکستان دیدار کرد. در این دیدار آیت الله اسلامی بیمه را جزء لاینفک زندگی مردم بیان کرد و گفت: بیمه موجب می‌شود که کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور که از اقشار زحمت کش هستند زندگی خود را با آرامش خاطر بیشتری سپری کنند و نیاز آنها به نهادهای حمایتی در دوران سالمندی یا از کار افتادگی از بین رود .

ایشان در ادامه تاکید نمودند:  بیمه چتر حمایتی  را برای کشاورزان، روستاییان و عشایر  ایجاد می‌کند، موجب کاهش مهاجرت به شهرها و توسعه و آبادانی روستاها می‌شود.

حجت‌الاسلام سید محمود عرب مدیر استان قزوین در دیدار با آیت ا الله اسلامی گفت: صندوق بیمه اجتماعی به عنوان یکی چهار رکن نظام تامین اجتماعی و تنها صندوق خرد بازنشستگی کشور که افراد غیرمزد بگیر را تحت پوشش قرار می دهد.

 حجت‌الاسلام عرب افزود:  در این صندوق حق بیمه 15 درصد است که 5 درصد را بیمه پرداز و دو برابرآن را دولت بعنوان کارفرما پرداخت می کند.

در ادامه ایشان به مبنای تشکیل صندوق و مزایا و شرایط عضویت در صندوق اشاره کردند و در خصوص  تعداد بیمه شدگان و تعداد مستمری بگیران در استان گزارشی را خدمت آیت الله اسلامی ارائه کردند.

در آخر مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزن،روستائیان و عشایر با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری مبنی برمحروم ماندن بسیاری از مردم از پوشش بیمه های اجتماعی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خواستار کمک در زمینه تبلیغ و ترویج صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در تریبونهای جمعه و جماعات و ظرفیت حوزه های علمیه خواهران و برادران شد.

در پایان این جلسه آیت الله اسلامی برای مدیریتن جدید استان قزوین آرزوی توفیق نمودند و برای فعال کردن ظرفیت های موجود در مسیر گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر  اعلام امادگی نمودند.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©