مدیر صندوق بیمه اجتماعی در یزد اعلام کرد؛ ضریب پوشش بیمه اردکان ضعیف است

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در یزد اعلام کرد؛ ضریب پوشش بیمه اردکان ضعیف است

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان یزد گفت: با توجه به صنعت و کارخانه های شهرستان اردکان، پایینترین ضریب پوشش بیمه را در استان داریم .


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در سفر خود به همراه زارع رشکوییه مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد به بخش عقدا شهرستان اردکان با نماینده مردم این شهرستان در مجلس دیدار کرد.

در این دیدار که در روستای سروسفلی بخش عقدا برگزار شد محمد رضا دشتی نماینده مردم شهرستان اردکان با جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی دیدار و خواسته های آنها را شنید.

حسن ابراهیمی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر با کمک دولت در حال فعالیت است، شهرستان اردکان با توجه به صنعت و کارخانه هایی که وجود دارد پایین ترین ضریب پوشش بیمه را داریم و انتظار میرود که دهیاران، شوراها، بخشداران و فرمانداران در بحث بیمه تلاش بیشتری کنند تا همه سرپرستان خانوار و سایر اعضای خانواده‌ها به یک صندوق بیمه ای وصل باشند تا بتوانند از این یارانه‌ای که دولت پرداخت می‌کند بهره‌مند شوند .

مدیرصندوق بیمه اجتماعی در استان یزد افزود : هم اکنون در شهرستان اردکان حدود  هزار نفر بیمه شده داریم که حدود چهارصد نفر بصورت مستمر بیمه خود را پرداخت می‌کنند و نزدیک به 230 مستمری بگیر داخل روستاها سکونت دارند اما آمار بیمه و مستمری بگیران پایین است .

ابراهیمی در پایان گفت: در حال حاضر در استان یزد نزدیک به 26 هزار نفر بیمه شده داریم که 13 هزار نفر بصورت مستمر بیمه پرداز هستند و حدود یک سوم از بیمه شده ها مستمری بگیر هستند و در داخل کشور استان یزد از نظر برقراری مستمری وضعیت خیلی خوبی دارد .

 

 

در ادامه محمد رضا دشتی نماینده مردم شهرستان اردکان، ضمن مثمر بر شمردن بیمه های اجتماعی از بخشدار درخواست کرد که باتوجه به اهمیت بیمه، شوراها و دهیاران را موظف کند تا بانک اطلاعاتی افرادی که بنا به دلایلی فاقد هرگونه بیمه هستند را تهیه کنند تا بتوان تا پایان سال همه روستاییان را بیمه کنیم.

در حاشیه این دیدار احکام مستمری سه نفر از مستمری بگیران صندوق توسط نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی  اعطا گردید .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©