مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل اعلام کرد؛به منظور پوشش بیمه مشمولان استان، 1400 میز خدمت برپا می‌شود/ 120 هزار مشمول فاقد بیمه در استان وجود دارد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل اعلام کرد؛به منظور پوشش بیمه مشمولان استان، 1400 میز خدمت برپا می‌شود/ 120 هزار مشمول فاقد بیمه در استان وجود دارد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل از برپایی هزار و چهارصد میز خدمت در روستاها و مناطق عشایری استان اردبیل در سال جدید خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، رضا عبداللهی در نشست خبری خود در روستای شام اسبی اردبیل ضمن تبریک سال جدید و یوم الله ۱۲ فروردین سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در مأموریتی حساس و خطیر تلاش می‌کند تا حامی تولیدکنندگان و جامعه مولد عشایری و روستایی باشد تا حمایت‌های لازم از این بخش انجام شود.

وی ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی در حال حاضر در مناطق روستایی و عشایری و در شهرهایی با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر به جامعه فرش بافان، صاحبان صنایع دستی، رانندگان، زنبورداران و گروه‌های دیگر خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند و در سال ۱۴۰۰ نیز حمایت از این کانون‌های تولید و تلاش همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل این حمایت‌ها را در راستای جبهه اقتصاد مقاومتی و تولید مؤثر دانست و افزود: در سال ۱۴۰۰ بیش از گذشته سعی خواهیم کرد تا نهضت توسعه بیمه‌ای را در این مناطق ادامه داده و با قوت و قدرت این وظیفه خطیر را به انجام برسانیم.

عبداللهی خبر داد: در سالی که مزین به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها است، ۱۴۰۰ میز خدمت در مناطق روستایی و عشایری استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی راه اندازی خواهد شد تا هموطنان ساکن در این مناطق از خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم این جامعه پرتلاش در مسیر استقلال اقتصادی و خودکفایی کشور گام‌های جدی برداشته و زمینه پویایی و تحول و تحرک بیش از گذشته فراهم آورد، گفت: امسال در حمایت از بخش تولید طرح توسعه بیمه روستایی و عشایری با برنامه ریزی های دقیق ادامه خواهد داشت و امیدواریم اهداف مورد نظر را در سال ۱۴۰۰ محقق کنیم.

 

۱۲۰ هزار نفر همچنان از پوشش بیمه‌ای بی بهره هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل ادامه داد: بر اساس سرشماری سال ۹۵ جامعه هدف صندوق در استان  ۱۸۱ هزار نفر تعریف شده که از این تعداد ۱۴۵ هزار نفر در مناطق روستایی و عشایری و ۳۶ هزار نفر نیز در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر واجد شرایط پوشش بیمه‌ای هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ هزار نفر در استان اردبیل از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استفاده می‌کنند، گفت: ضریب پوشش بیمه‌ای در استان اردبیل ۳۳ درصد و در کشور کمتر از ۲۲ درصد است. استان اردبیل به طور متوسط ۱۱ درصد بیشتر از ضریب کشوری پوشش بیمه‌ای خود را انجام داده و همچنان ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل از خدمات بیمه‌ای بهره مند نیستند.

وی تصریح کرد: البته پوشش ۱۲۰ هزار نفر از افرادی که در استان اردبیل در مناطق روستایی و عشایری فاقد بیمه هستند مستلزم مشارکت مردم هستند که دولت دو برابر حق بیمه این افراد را پرداخت می‌کند و آنها با پرداخت سالانه ۳۹۰ هزار تومان به صورت حداقلی و یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان به صورت حداکثری می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

عبداللهی در ادامه گفت: فرصت خوبی است تا جامعه روستایی و عشایری از این خدمات بیمه‌ای استفاده کنند که قطعاً در سال پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها حمایت‌های جدی تری نیز به انجام خواهد رسید.

 

پوشش بیمه‌ای صندوق در استان اردبیل ۲۷ درصد رشد را نشان می‌دهد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل گفت: عملکرد ما در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ رشد ۲۷ درصدی را در پوشش بیمه‌ای و فعالیت‌های مرتبط نشان می‌دهد که امیدواریم در سال جدید این روند رشد چشمگیرتر از سال‌های گذشته باشد.

وی سه مزایای عضویت در صندوق بیمه‌ای روستایی و عشایری را بهره مندی از مزیت بازنشستگی، از کارافتادگی و فوتی اعلام کرد و ادامه داد: از ۶۱ هزار نفر افراد تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی روستایی و عشایری سه هزار و ۳۰۰ نفر مستمری ماهانه دریافت می‌کنند که دو هزار و ۳۰۰ نفر نیز بازمانده، یک هزار و ۴۰۰ نفر بازنشسته و ۳۰۰ نفر از کار افتاده هستند.

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امسال و به تناسب همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداختی صندوق ۵۲ درصد رشد نشان می‌دهد که با توجه به وعده داده شده از طریق مسئولان این افزایش حقوق بازنشستگان اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرط سنی برای عضویت در این صندوق حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال است و دولت دو برابر حق بیمه را برای بیمه شدگان پرداخت خواهد کرد.

عبداللهی در مورد طرح حمایت از قالیبافان و فرش بافان نیز بیان کرد: در سطح ملی اجرای این پوشش بیمه‌ای برای قالیبافان و فرش بافان در اولویت قرار گرفته که در سال اول این افراد به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفته و در مدت پنج سال یک تا پنج درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

وی از حل مشکل انتقال سوابق بیمه‌ای نیز خبر داد و اظهار کرد: از این به بعد هیچ مشکلی در انتقال سوابق بیمه‌ای از صندوق‌های دیگر به صندوق روستایی و عشایری وجود ندارد.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©