مدیر کل تعهدات قانونی ، بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی خبر داد؛ مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد 1400 اعلام شدند

مدیر کل تعهدات قانونی ، بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی خبر داد؛ مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد 1400 اعلام شدند

مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد 1400 اعلام شدند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، عباس باقری ضمن اعلام این خبر گفت: براساس بند ب ماده 57 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، دولت مکلف است کلیه بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را که به سن هفتاد سالگی رسیده‌اند در صورت تقاضا و داشتن ده سال سابقه پرداخت حق بیمه به صندوق مذکور بازنشسته کند و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی، مستمری آنها را پرداخت نماید.

لازم به ذکر است از تاریخ لازم الاجراء شدن این بند تا پنج سال، هر سال یک سال از سقف سن بازنشستگی کم خواهد شد و یک سال به سنوات بیمه پردازی افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: سال جاری سال چهارم اجرای تبصره یک قانون فوق است، مشمولان این طرح عبارت‎اند از بیمه شدگانی که دارای 70 سال یا بیشتر و دارای حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه و بیمه شدگانی که دارای حداقل شصت و شش سال سن و 14 سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند، می‌توانند در صورت تمایل، درخواست بازنشستگی پیش از موعد خود را به کارگزاری صندوق در محل سکونت خود ارائه نمایند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.  

مدیر کل تعهدات قانونی، بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی تاکید کرد: درخواست بازنشستگی، بیمه شدگانی که شرایط سن و سابقه بیمه پردازی لازم را دارند و درخواست بازنشستگی آنها در سال گذشته در سامانه سبا ثبت شده است، در سال جاری بررسی و در صورت احراز شرایط قانونی لازم از مزایای بازنشستگی بهره مند خواهند شد. توجه داشته باشید میزان مستمری بیمه شدگانی که براساس قانون مذکور بازنشسته می‌شوند براساس سنوات بیمه پردازی در صندوق محاسبه و پرداخت می‌شود.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©