نماینده مردم شریف زاهدان مطرح کرد؛ تاثیر بیمه‌ها در امنیت شغلی و آرامش روانی روستاییان

نماینده مردم شریف زاهدان مطرح کرد؛ تاثیر بیمه‌ها در امنیت شغلی و آرامش روانی روستاییان

نماینده مردم شریف زاهدان و ریاست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم در راستای توانمندسازی و حفظ سلامت روحی و روانی خانواده‌های بی‌بضاعت از ظرفیت خیرین نیک اندیش استفاده کنیم.


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان الله شاقوزایی با حسینعلی شهریاری نماینده مردم شریف زاهدان و ریاست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.  

حسینعلی شهریاری با اشاره تاثیر بیمه‌های اجتماعی در ایجاد امنیت شغلی و آرامش روانی روستاییان و عشایر، اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با داشتن مزایایی مثل امکان برخورداری از مستمری بازنشستگی، نقش مهم و تاثیرگذاری در پاسخگویی به بخشی از مطالبات و حق و حقوق شهروندی روستائیان و همچنین پشتیبانی از تولید و مانع زدایی دارد و ضروریست تا تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده، مستمر و همیشگی در استان سیستان و بلوچستان صورت گیرد و همچنین از ظرفیت روحانیت معزز، معتمدین و دهیاران بیشتر استفاده شود.

  وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در مجلس در طی دوره های گذشته برای تصویب قوانین در جهت حمایت از روستاییان و توسعه بیمه اجتماعی، افزود: تلاش می‌کنیم برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی جامعه هدف که از اقشار مولد و در عین حال آسیب‌پذیر هستند در مجلس از هیچ کوششی دریغ نکنیم و در راستای توانمندسازی و حفظ سلامت روحی و روانی خانواده‌های بی‌بضاعت از ظرفیت خیرین نیک اندیش استفاده کنیم.

لازم به ذکر است که وی دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز هستند.

 

اهداف صندوق بیمه اجتماعی درجهت حفظ کرامت انسانی است 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت شهریاری از پیشنهادات صندوق و تصویب آنها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به کسب موفقیت صندوق بیمه اجتماعی در سامانه شفافیت دستگاهها و سازمانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: شفافیت عملکرد صندوق بیمه اجتماعی پاسخی مطلوب و رضایت بخش در جهت کسب اعتماد عمومی و صیانت از سرمایه‌های صندوق است.

وی در ادامه در خصوص اجرای طرح همسان سازی مستمری ها، اجرای طرح بیمه رایگان یک میلیون و چهارصد هزار نفر توضیحاتی ارائه و  خواستار حمایت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش ضریب پوشش بیمه اجتماعی در استان و همچنین توجه ویژه به صندوق در پرداخت بدهی‌های دولت شد.

شاقوزایی درپایان افزود: اهداف و فعالیتهای این صندوق مبتنی بر حفظ عزت نفس و کرامت انسانی بوده و در شرایط سخت می‌تواند آسایش و رفاه نسبی را برای بیمه شدگان و خانواده های آنان فراهم کند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©