تشریح نحوه احتساب سوابق منتقل شده به صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان روستاییان و عشایر در احراز شرایط بازنشستگی

تشریح نحوه احتساب سوابق منتقل شده به صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان روستاییان و عشایر در احراز شرایط بازنشستگی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان نحوه احتساب سوابق منتقل شده به صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان روستاییان و عشایر در احراز شرایط بازنشستگی را تشریح کرد.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان، با تشریح نحوه احتساب سوابق منتقل شده از دیگر صندوق‌های بیمه اجتماعی به این صندوق در احراز شرایط بازنشستگی و تعهدات بلندمدت، گفت: متقاضی می‌بایست در زمان ارائه درخواست نقل سابقه و در تمام مراحل تا زمان تکمیل فرایند نقل سابقه با وضعیت بیمه‌شده فعال در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار داشته باشد.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی و ابلاغیه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متقاضیان و بیمه‌شدگان با داشتن حداقل 65 سال سن تمام، حداقل 10 سال تمام سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مشروط بر آنکه مجموع سوابق ایشان در صندوق با سوابق منتقله از سایر صندوق‌ها حداقل 15 سال تمام باشد می‌توانند از مزایای مستمری دوران پیری (سالمندی) بهره‌مند گردند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به شرط بهره‌مندی از مزایای مستمری فوت و ازکارافتادگی کلی غیر ناشی از کار، گفت: برای بیمه‌شدگانی که نسبت به انتقال سوابق خویش به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام می‌نمایند، دارا بودن حداقل یک سال سابقه و حداقل 90 روز سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال منتهی به فوت و ازکارافتادگی کلی خواهد بود.

وی ادامه داد: درصورتی‌که بیمه‌شده متقاضی نقل سوابق هیچ‌یک از شرایط مذکور را احراز نکند، سوابق منتقله صرفاً در حساب انفرادی وی در بخش سوابق خارجی درج و قابل رویت خواهد بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©