درصورت بیمه شدن افراد، نهادهای حمایتی خدمات خود را حذف نکنند
فرماندار شهرستان قائنات اعلام کرد؛

درصورت بیمه شدن افراد، نهادهای حمایتی خدمات خود را حذف نکنند

فرماندار شهرستان قائنات یکی از چالشهای صلی در کم توجهی به بیمه را خدمات رایگان نهادهای حمایتی نام برد که درصورت بیمه شدن افراد حذف می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد کریمی با بیان اینکه یکی از موضوعات پراهمیت برای دولتها و جوامع و مردم این است که در سنین بالا و در زمان کهولت سن و یا بیماری دغدغه‌ای برای تامین معیشت خود نداشته باشند، گفت: امروزه بیمه یکی از موضوعات مهم است اتفاقی که یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی در جوامع توسعه یافته به شمار میرود.

وی ادامه داد: درکشور ما این امکان فقط برای کارکنان و کارمندان دولت و برخی از نهادها وجود داشت، بنابراین جوامع روستایی و عشایری از این امکان محروم بودند که خوشبختانه با تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این امکان برای جوامع روستایی و عشایری نیز فراهم شد.

کریمی یکی از مزیتهای این صندوق غیر انتفاعی بودن آن نام برد و گفت:  به معنای دیگر دولت سالیانه رقمی رو برای کمک به این افراد درنظر می‌گیرد، برخورداری از خدمات بازنشستگی، فوت و یا ازکار افتادگی از خدمات اصلی این صندوق است. با توجه به آنکه جوامع روستایی افرادی شریف بوده و رزق و روزی آنها از کار و فعالیت آنها برزمینهای کشاورزی به وجود می‌آید درکنار اینکه اغلب منبع درآمد دیگری ندارند خطرات بسیاری در محیط کار آنها را تهدید می‌کند.

فرماندار شهرستان قائنات ادامه داد: درشهرستان قائنات جلسات بسیاری را با سازمانها و مسئولان مربوطه اعم از دهیاران، جهاد کشاورزی، بخشداران و غیره …برگزار کردیم تا ضمن آگاهی بخشی به این جوامع در یک برنامه هدفمند دوساله بتوانیم تعداد بیمه شدگان شهرستان را به دوبرابر آمار فعلی برسانیم تا جامعه‌ای بی هیچ دغدغه برای تامین معیشت خود در زمان ازکار افتادگی یا سالمندی داشته باشیم.

کریمی افزود: در سطح شهرستان قائنات درکل 24 هزار و 409 نفر مشمول پوشش بیمه هستند و در مجموع 8 هزار و 695 بیمه شده وجود دارد. برطبق آمارهای ما در یک برنامه‌ی 5 ساله که  درجهت ترغیب و تشویق کشاورزان و روستاییان صورت گرفت، 5 هزار و 164 نفر بیمه شده اند که توانستیم میزان بیمه‌شدگان را به بیش از دوبرابر برسانیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم درکشور و دغدغه تامین معیشت و آتیه و با بیان اینکه دراستانی هستیم که متوسط درآمدی روستاییان و کشاورزان نسبت به کشور از سطح مطلوبی برخوردار نیست، مسائل اقتصادی را درگرایش افراد به بیمه بسیار موثر دانست.

کریمی ادامه داد: مشاهده افرادی که در سالهای گذشته در بیمه عضو بوده‌اند و امروزه می‌توانند از مستمری بازنشستگی فوت یا ازکار افتادگی استفاده کنند در گرایش سایر روستاییان به بیمه بسیار موثر است.

فرماندار شهرسان قائنات درخصوص چالشهای اصلی در کم توجهی افراد به بیمه نیز گفت: روستاییان معتقدند که اگر درمعرض چالش‌های اقتصادی قرار گیرند و شرایط بد اقتصادی بر آنها حاکم شوند نهادهای حمایتی از آنها حمایت خواهد کرد ازطرف دیگر افراد برای برخورداری از مزایای بیمه باید حداقل 15 سال پرداخت حق بیمه داشته باشند، تا بتوانند از خدمات بیمه استفاده کنند این درحالی است که با وجود بیمه دیگر این نهادیهای حمایتی از آنها نخواهند داشت، بنابراین باتوجه به این حمایت‌های رایگان تمایلی به عضویت در بیمه ندارند.

وی افزود: پیشنهاد میکنم که اگر فردی برای آینده خود بیمه‌پردازی کرده است اما پس از بازنشستگی هنوز از حداقل امکانات رفاهی برخوردار نیست، نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و یا بهزیستی درکنار بیمه از این افراد حمایت کنند و به حذف کمک‌های خود نپردازند. ازطرف دیگر باتوجه به عمر کم و جوان بودن این صندوق هنوز جامعه روستایی به خوبی مزیت‌ها و خدمات آن را لمس نکرده است و به‌خوبی نسبت به آن آشنایی ندارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,468
  • 3,874,769
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©