عملکرد استانها زیر ذره بین مدیران ارشد صندوق
ذره بین مدیران ارشد صندوق

عملکرد استانها زیر ذره بین مدیران ارشد صندوق

معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌ها صندوق بیمه اجتماعی، بیمه‌های اجتماعی را پشتوانه و گامی در جهت گسترش عدالت و رفع نابرابری‌های اجتماعی دانست.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سفرهای استانی همواره بهانه‌ای است برای نظارت بر عملکرد استانها و مشاهده وضعیت دفترهای استانی و نظارتی بر نحوه مدیریت مدیران استانی، مدیران ارشد صندوق بیمه اجتماعی همواره به بهانه های گوناگون از جمله مناسبتها سعی می‌کنند تا این نظارتها را داشته و علاوه بر نظارت و بررسی وضعیت و موقعیتهای استانی بتوانند با مسئولان استانی نیز دیدار نموده و از نزدیک به مشکلات و مسائل مربوط به حوزه مدیریتی خود رسیدگی کنند.

این بار علی اخوان بهبهانی معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌ها صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مناسبت شانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق به استان اردبیل سفر کرد، تا بتواند در ارتباطی مستقیم با مدیران و مسئولان این استان دیدار و گفت‌وگو کند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با پوشش بیمه‌ای بیش از دو میلون و ارائه مستمری به 130 هزار نفر سعی می‌کند تا از جامعه روستایی و عشایری به عنوان جامعه مولد و درعین حال بسیار آسیب پذیر حمایتی هرچند کوچک داشته باشد. استان اردبیل با بیش از 40 هزار بیمه شده روستایی حدود 3 هزار و 500 مستمری بگیر توانسته است در بین جامعه دو میلیون نفری صندوق بیمه اجتماعی رتبه هشتم کشور را به خود اختصاص دهد.

دفتر کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در آراللو اردبیل از دفاتری بود که اخوان در حین این سفر آن را افتتاح کرد، او در این افتتاحیه بیمه اجتماعی را برای روستاییان به عنوان پشتوانه و گامی در جهت گسترش عدالت و رفع نابرابری‌های اجتماعی دانست.

به گفته وی؛ اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن این قشر زحمتکش است و هدف از تشکیل عبور از کمک‌های حمایتی به خدمات بیمه‌ای برای حفظ عزت خانواده‌ها و تامین معیشت آنها بوده تا افراد دیگر نیاز به اثبات فقر خود نداشته باشند.


بیمه‌ای حامی برای روستاییان و عشایر

ناگفته نماند که براساس قوانین این بیمه، دوسوم حق بیمه در این صندوق توسط دولت و یک سوم آن توسط فرد بیمه شده پرداخت می‌شود که این میزان با توجه به پرداختی سایر بیمه‌های رایج در کشور بسیار کم و ناچیز است. بیمه‌ای که اساس آن بر حمایت از اقشار روستایی و عشایری بنا نهاده شده تا به این طریق دولت بتواند در زمان ازکار افتادگی و سالمندی و یا فوت سرپرست خانوار  این جامعه روستایی و کم‌درآمد که بار تولید را به دوش دارند حمایت کند تا به زندگی شرافتمندانه خود با آرامش خاطر بیشتری ادامه دهند.

صندوق حامی جامعه مولد روستایی و عشایری

رضا عبدالهی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل نیز در بازدید از تلاش صندوق برای گسترش پوشش بیمه ای در  سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها به عنوان ماموریتی حساس و خطیر نام برد و گفت: این صندوق تلاش می‌کند تا حامی تولیدکنندگان و جامعه مولد عشایری و روستایی باشد تا از این بخش حمایت‌های لازم انجام شود.

به گفته وی؛ صندوق در حال حاضر در مناطق روستایی و عشایری و در جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر به جامعه فرشبافان، صاحبان صنایع دستی، رانندگان، زنبورداران و گروه‌های دیگر خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند که در سال ۱۴۰۰ نیز حمایت از این کانون‌های تولید و تلاش همچنان ادامه خواهد داشت.

از نظر عبداللهی این حمایت‌ها را در راستای جبهه اقتصاد مقاومتی و تولید موثر بوده و به این وسیله نهضت توسعه بیمه‌ای در این مناطق ادامه داده خواهد شد.

بر اساس آمارهای ارائه شده عبداللهی،  جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل در سال 1395 حدود 181 هزار نفر بوده است که از این تعداد 145 هزار نفر در مناطق روستایی و عشایری و ۳۶ هزار نفر نیز در شهرهای زیر ۲۰ هزار زندگی می‌کنند و ۶۵ هزار نفر نیز از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استفاده می‌کنند و ۱۲۰ هزار نفر در این استان هنوز از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند نیستند. این درحالی است که ضریب پوشش بیمه‌ای در استان اردبیل ۳۳ درصد و در کشور کمتر از ۲۲ درصد است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 705
  • 3,888,960
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©