متن سخنرانی علی شیرکانی

متن سخنرانی علی شیرکانی

مسئولیتهای دیجیکالا: • ارائه آموزش و پشتیبانی رایگان در زمینه

 

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در …. با بیان اینکه پیرو دستور وزیر و برنامه وزارت خانه استفاده از مدیریت جوان و ظریفیت بانوان یکی از کارهای بزرگ و اساسی‌ای بوده است که در صندوق رقم خورد، گفت: خوشبختانه در تمام ارکان صندوق بانوان عضو هستند و میانگین سنی جوانان ما زیر 40 سال و 37 سال است. معتقدیم که استفاده از این ظرفیت موجب ارتقا خلاقیت و نوآوری و استفاده از دانش روز در صندوق شده است.

وی ادامه داد: حدود 1800 کارگزار ما اغلب جوان هستند و میانگین سنی آنها زیر 35 سال است، این مسئله موجب ایجاد پتانسیل مثبت و استفاده بهینه از توانایی این عزیزان شده است. دومین مسئله ای که در صندوق مهم شمرده شده است برنامه محوری بود با نگاهی به برنامه های صندوق متوجه شدیم که برخی از برنامه ها به صورت کلان در صندوق چیده شده و هیچ برنامه کوتاه مدت وجود نداشت. بنابراین پس از چینش برنامه ها برنامه محوری در صندوق سرلوحه کار خود قرار دادیم. این موجب شد که اهداف ما مشخص شده و صندوق به صورت محوری رشد کند در کنار این بدون نفی برنامه های گذشته نظام برنامه ریزی صندوق را ساماندهی کردیم در این نظام از نقاط قوت و تجارب آنها استفاده و برنامه ای را تبیین کردیم که ظرفیت جمعی داشته باشد و همه بتوانند در آن مشارکت داشته باشند.

اتفاق بعدی تصمیم‌گیری مبنی بر آمار و اطلاعات در صندوق بود، در این اتفاق به سمتی میرویم که این آمار فقط داده های خام نبوده و به ما در تحلیل و برنامه ریزی کمک کند و نوعی حرکت رو به جلو برای صندوق باشد.

اصلاح نظام ارزیابی عملکرد اتفاق بعدی بود، پیاده سازی این مسئله پل ارتباطی بود بین برنامه، دریافتی و سنجش ما از عملکرد دوستان و جلسه ما با کارگزاران برتر یکی از خروجیهای همین نظام ارزیابی عملکرد بود از طرف دیگر ارتباط خوب این نظام با نظام انگیزشی موجب تقویت بیشتر اجرای برنامه های صندوق شد.

شیرکانی توجه به عدالت اجتماعی را از دیگر موارد نام برد و گفت: ما در پوشش بیمه ای رشد داشتیم اما رشد ما ناهمگون بود زیرا در برخی از استانها ضریب پوشش پایین و در برخی مطلوب بود،با توجه به اینکه فاصله این استانها قابل توجه بود به همین منظور طرح کلینیک بیمه ای در صندوق رقم خورد.

وی ادامه داد: این اتفاق در استانهایی که ضعیف بودند و نیاز به کمکهای لجستیک و تبلیغاتی داشتند انجام شد، با این اتفاق ما عملکرد در استان سیستان ما نسبت به سال گذشته 2.5 برابر شد. توجه داشته باشید که پوشش بیمه ای در استانها با توجه به تنوع های فرهنگی و مسائل اقتصادی و حتی اقلیم آن رویکرد متفاوتی را نیاز  داشت.

شیرکانی ادامه داد: اصلاح راهبرد سرمایه گذاری صندوق از دیگر مسائل بود در این راه سعی کردیم اشتباهات سایر صندوق ها را تکرار نکنیم و حمایتهای وزیر در این راه به ویژه در تعدیل فشارهایی که به ما وارد میکرد راهگشا بود. هیئت مدیره نیز در برنامه ریزی و پیاده سازی از ارائه ایده تا اعتمادسازی همکاریهای بسیاری داشتند.  

 

وی درخصوص سرمایه صندوق نیز گفت: در ابتدای سال 98 12 هزار میلیارد تومان ارزش پرتفوی ما بود و امروز بالغ بر 85 هزار میلیارد است پرتفوی بورسی ما است.

وی تایید کرد: توجه به مسئله شفافیت براساس دستور وزیر تعاون را به عنوان یک راهبرد درنظر گرفتیم، نظام شفافیت ما براساس ارکان تقویت جریانی از گفتارهای ذی نفعان به صندوق حمایت میکرد، این مسئله به عنوان یک فرایند مسمم و راهبردی برای صندوق تعریف شده است و فرمول آن براساس شفافیت است. و ریل گذاری شفافیت به نوعی است که مدیران بعدی نیز مجبور به ادامه آن خواهند بود و نمیتوانند از این راه خارج شوند.

وی درپایان گفت: هوشمند سازی و بازبینی نظامهای تبلیغات صندو ق، ارتقا کار و سرمایه های صندوق، جذب سرمایه های بخش خصوصی، ارتباط با جامعه مدنی و نهادهای دولتی و غیر دولتی مرتبط با صندوق از دیگر موارد است و خروجی آن اگر قابل دفاع باشد محصول اعتماد وزیر است. امیدواریم شاهد موفقیتهای بیشتر در صندوق در عرصه های اجتماعی باشیم و به سمت پوشش حداکثری و پیاده سازی نظام تامین اجتماعی که از دغدغه های مهم رهبری است و به عنوان یک مطالبه از سران سه قوه خواستند، باشیم.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 545
  • 3,871,846
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©