زنان فاقد بیمه یزدی تحت پوشش بیمه روستاییان قرار می‌گیرند

زنان فاقد بیمه یزدی تحت پوشش بیمه روستاییان قرار می‌گیرند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان یزد از ارائه خدمات بیمه‌ای ویژه بانوان فاقد بیمه در استان یزد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان یزد، حسن ابراهیمی در نشست خبری که در حاشیه نشست آنلاین مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور برگزار شد، با اشاره به برنامه های این صندوق در سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به اینکه ضریب پوشش جامعه روستایی در استان یزد بالاتر از میانگین کشوری است، تمرکز استان یزد در سال ۱۴۰۰ بر پوشش جامعه بانوان، بسیجیان و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است.

وی ادامه داد: بر این اساس زنان ، بسیجیان و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، می توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری بیمه روستاییان، زیرپوشش این صندوق قرار بگیرند.

ابراهیمی افزود: امسال همچنین تبدیل وضعیت بیمه شدگان غیرفعال به فعال را به شکل ویژه پیگیری می‌کنیم و تلاش ما این است که ۴۰ درصد بیمه شدگان غیرفعال را تا پایان سال فعال کنیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان یزد یادآور شد: همچنین تمامی افرادی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده می‌کنند ، می‌توانند به عضویت این صندوق درآیند و از خدمات بیمه‌ای آن استفاده کنند.

 

ابراهیمی تصریح کرد : با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان یزد را جامعه بانوان تشکیل می دهند و بیشتر آنها نیز فاقد بیمه هستند، از آنها دعوت می شود به عضویت این صندوق درآیند.

وی ادامه داد : در حال حاضر ساکنان روستاها یا مناطق عشایری ، کشاورزان ، دامداران و همه فعالان بخش کشاورزی ساکن شهر و روستا ، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری ساکن در روستاها ، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت ، همه شاغلان حوزه های صنایع دستی ، بوم گردی ، قالیچه و قالی بافان شهری و روستایی ، کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی ، منابع طبیعی و اعضای نظام دامپزشکی ، فعالان صید و صیادی و حوزه آبزی پروری شهری و روستایی ، محصلان و دانشجویان ۱۸ تا 50 سال  و بانوان خانه دار و سرپرست خانوار ساکن در روستاها ، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می توانند به عضویت این صندوق درآیند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©