استاندار کردستان اعلام کرد؛مسئولان استانی درخصوص خدمات صندوق بیمه اجتماعی اطلاع رسانی کنند

استاندار کردستان اعلام کرد؛مسئولان استانی درخصوص خدمات صندوق بیمه اجتماعی اطلاع رسانی کنند

استاندار کردستان گفت: کوتاهی در اطلاع رسانی خدمات صندوق بیمه اجتماعی موجب محروم بودن روستاییان و عشایر از خدمات بیمه‌ای خواهد شد.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جبار احمدپور به همراه همکاران و کارگزاران منتخب با استاندار کردستان دیدار نمود. احمدپور در ابتدای این دیدار که به مناسبت گرامیداشت شانزدهیمن سالگرد تاسیس صندوق صورت گرفت، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و حمایت بی شائبه استاندار کردستان، گفت: از مجموع ساکنین روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت استان که در رنج سنی 18 تا 50 سال قرار دارند، تعداد 221 هزار و 211 نفر مشمول عضویت در صندوق بوده و جامعه هدف ما محسوب می‌شوندکه از این تعداد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 83 هزار و 319 نفر تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند. از این تعداد62 هزار و 115  نفر بصورت فعال و مستمر حق بیمه خود را پرداخت می‌نمایند.

وی ادامه داد: از تعداد کل اعضای صندوق 2 هزار و 930 نفر در استان مستمری‌بگیر بوده و از حقوق بازنشستگی، از کارافتادگی و یا بازماندگان بهره‌مند می‌شوند.

احمدپور میزان جذب بیمه شدگان در سال‌های 1384 تا 1392 را 27 هزار و 522 نفر و از سال 92 تا 96 را 19 هزار و 571 نفر و از آن سال تا اردیبهشت ماه سال جاری را 36 هزار و 226 نفر نام برد.

وی همچنین نسبت پوشش بیمه شدگان فعال به کل جامعه مشمول استان را 2/27 درصد و میانگین کشوری این نسبت را 6/14 درصد اعلام کرد.

مدیرصندوق بیمه اجتماعی در استان کردستان با اشاره به کسب رتبه برتر استان کردستان در سنوات اخیر و رتبه اول طی سالهای 95، 97 و 99 گفت: این موفقیتهای به دست آمده جز با همکاری و همیاری استاندار، معاونین، بخشداران و دهیاران، کارگزاران و دیگر گروههای مرجع محقق نمی‌شد.

وی ضمن اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته به منظور ترویج بیمه و همچنین عملکرد خوب بعضی از شهرستان‌ها از لحاظ پوشش بیمه‌ای اظهار داشت: ضروریست در نشست‌های مرتبط موضوع همکاری بیشتر فرمانداران و ماموستایان در بعضی از شهرستان‌ها مورد تاکید قرار گیرد. 

 

کوتاهی در اطلاع رسانی خدمات صندوق موجب محروم بودن جامعه هدف از خدمات بیمه‌ای می‌شود

بهمن مرادنیا استاندار کردستان ضمن گرامیداشت شانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق و تشکر از مجموعه عوامل صندوق در استان و کشور گفت: اطلاع رسانی همه جانبه برای بهره‌مندی روستائیان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت نقش فرمانداران، بخشداران و دهیاران جهت تشویق مردم در عضویت در صندوق گفت: صندوق بیمه روستایی و عشایر با مزایای خاصی که دارد جهت رفاه و تامین آینده روستائیان در نظر گرفته شده و باید کمک کرد تا همه از آن بهره‌مند شوند.

مرادنیا افزود: ما تلاش می‌کنیم تا خدمات در روستاها به نحوی ارائه شود که مردم در روستاها ماندگار شوند و تولید همچنان ادامه داشته باشد.

استاندار کردستان به نقش گروههای مرجع در ترویج مزایای صندوق اشاره و تاکید کرد: کوتاهی در این زمینه سبب خواهد شد که مردم از خدمات صندوق و حق اجتماعی خود محروم شوند.

در ادامه این دیدار نماینده کارگزاران استان مشکلات پیش روی کارگزاران را تشریح و پیشنهاداتی را مطرح نمودند و در پایان نشست از استاندار کردستان به پاس حمایت همه جانبه از صندوق تجلیل به عمل آمد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©