گسترش بیمه‌های اجتماعی دغدغه مدیران و مسئولین

گسترش بیمه‌های اجتماعی دغدغه مدیران و مسئولین

معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: دفتر امور روستایی موظف به دعوت از مسئولین و کارشناسان صندوق در جلسات است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علیرضا اسدی در دیدار با محمد فرهادی معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی ضمن تشریح قوانین، اهداف و فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی گفت: پس از تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال 84 و راه انداری دفتر صندوق در سال 89 موفق شده‌ایم خدمات صندوق را به دورترین نقاط استان ببریم، و تاکنون حدود 51 هزار و 644 نفر بیمه شده و 4548 نفر مستمری بگیر  در صندوق بیمه اجتماعی داریم که البته این چیزی حدود 33 درصد جامعه هدف است. هرچند از میانگین کشوری بالاتر هستیم ولی تا رسیدن به پوشش صد در صدی فاصله داریم.

وی با اشاره به قرارگیری این استان در لیست استانهای فرابرتر گفت: با عنایت ویژه مجمومه استانداری سال گذشته 3000 نفر از محل خوشه‌های صنایع دستی بیمه شدند و اگر استانداری بخشی از حق بیمه این افراد را پرداخت کند درصد بالایی از آنها تمدید خواهند کرد. 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در خراسان جنوبی با اشاره به جایگاه و همچنین درصد پایین پوشش بانوان در بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: می‌توانیم با کمک استانداری و دفتر امور روستائی از این ظرفیت استفاده و قشر محروم منطقه خراسان جنوبی را از این نعمت برخودار سازیم.

فرهادی با بیان اینکه گسترش بیمه‌های اجتماعی همواره از دغدغه‌های مدیران و مسئولین استانی و کشوری بوده است، گفت: باید تلاش کنیم یک اتفاق خوب رقم بخورد و مهم نیست کی مجری باشد ما باید امید به زندگی و آینده را گسترش دهیم.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: بیمه باید شناخته شده و باید میزان پوشش 33 درصد افزایش یابد. هم اکنون فرصت خوبی برای این کار فراهم شده است، در این جابه‌جا شدن شوراها و دهیاران از گردهمایی‌ها استفاده کنید، دفتر امور روستایی موظف به دعوت از مسئولین و کارشناسان صندوق در جلسات است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©