صندوق بیمه اجتماعی مزایای بهتر با هزینه کم

صندوق بیمه اجتماعی مزایای بهتر با هزینه کم

فرماندار بشرویه گفت: همواره تاکید می‌کنم تمام افرادی که درحوزه روستایی و کشاورزی مشغول به فعالیت هستند از بیمه برخوردار باشند تا بتوانند از مزایای ازکارافتادگی و بازنشستگی آن استفاده کنند.

شهرستان بشرویه شهرستانی کوهستانی با مرکزیت شهر بشرویه یکی از شهرستانهای بیش از 24 هزار نفری استان خراسان جنوبی است. این شهرستان از سمت شمال به شهرستان های طبس و بردسکن و از سمت غرب و جنوب به شهرستان طبس و در قسمت شرق متصل به شهرستان فردوس است. ” بشرویه ” را بهشت باستانی ایران می‌نامند، این شهرستان گردشگری  به عنوان “دهمین شهر کوچک تاریخی و خشت و گل ایران” و “چهارمین شهر خشت و گل خراسان جنوبی” و  نگین سبزی بر پهنه کویری ناب و بکر و در مجاورت تپه‌های ماسه بادی با ارتفاع نزدیک به 500 متر است که همه ساله هدف همایش های بزرگ گردشگری است . با همه این جذابیتها، بشرویه بیشترین آمار کارگاه‌های کشاورزی و کشاورزان را در سطح استانها دارد. باتوجه به اینکه به دلیل سختی کار در روستا و کشاورزی این افراد بسیار زود از کار افتاده می‌شوند، مردم این شهرستان به بیمه روستاییان و کشاورزان توجه ویژه‌ای دارند و جزو اولین شهرستانهایی بودند که نمایندگی بیمه صندوق بیمه اجتماعی را اخذ کردند. این شهرستان در سال 92 توانست عنوان بیمه گذار برتر درسطح کشور را در جذب بیمه شدگان به خود اختصاص دهد و تاکنون نیز از بین جامعه مشمول 8 هزار نفری خود و نزدیک به 3 هزار نفر را در صندوق بیمه اجتماعی  پوشش بیمه‌ای داده و هم اکنون حدود 303 مستمری بگیر از مستمری این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

بیمه یکی از ارزان‌ترین شاخصهای توسعه انسانی است که می‌تواند با احتمام و توجه ویژه مقامات استانی به ویژه مدیران محلی ارتقاء و توسعه یابد. از این رو با فرماندار این شهرستان درخصوص بیمه به گفتگو نشسته‌ایم، در ادامه این گفتگو را میخوانیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شفیعی فرماندار شهرستان بشرویه در استان مرکزی درخصوص ضرورت بیمه افراد در جامعه گفت: باتوجه به شرایط کشور درمجموعه‌های مختلف، قطعا پس از سن کاری نیاز است تا نهادی بتواند از افراد در زمان ازکار افتادگی و یا سالمندی حمایت کند، در روستاها به دلیل نوع و سختی کار افراد زودتر ازکارافتاده می‌شوند. بنابراین بیمه‌های مختلف در این زمان می‌توانند با کمک به این افراد حمایتهای لازم را از آنها داشته باشند. به همین دلیل همواره تاکید می‌کنم تا حتما تمام افرادی که درحوزه روستایی و کشاورزی مشغول به فعالیت هستند از بیمه برخوردار باشند تا بتوانند از مزایای ازکارافتادگی و بازنشستگی آن استفاده کنند.

وی با اشاره به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که ویژه افراد روستایی و کشاورزان و عشایر است، گفت: جزو اولین شهرستانهایی بودیم که نمایندگی این صندوق را داشته و پیشرفت بسیار خوبی که در میزان جذب افراد داشتیم موجب شد که در سال 92 در جذب بیمه شدگان به عنوان بیمه گذار برتر درسطح کشور باشیم.

شفیعی با بیان اینکه به منظور پوشش صد در صدی در میان روستاییان جلسات متعددی را درسطح شهرستان برگزار کردیم. بر ضرورت برخورداری از بیمه در روستاییان تاکید کرد و گفت: تاکنون در شهرستان بشرویه استان خراسان جنوبی درمجموع 2 هزار و 281 بیمه شده داریم و از این تعداد 125 خانوار مستمری فوت، 5 نفر مستمری ازکارافتادگی و 174  خانوار مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی ضریب بالای شهرستان بشرویه در میزان کشاورزان و کارگاه‌های کشاورزی در سطح استان‌ها را از امتیازات مثبت این شهرستان در جذب بیمه شدگان دانست.

فرماندار بشرویه درخصوص عضویت افراد در بیمه نیز گفت: سوق افراد به بیمه بستگی به افراد بیمه گذار دارد به عبارت دیگر به دلیل آنکه همه مردم به دنبال برخورداری از مزایای بهتر با پرداخت هزینه کمتر هستند اگر ما بتوانیم به درستی مزایای بیمه را به مردم بشناسانیم و به نوعی مردم را در بیمه‌ای که مدنظر داریم توجیه کنیم قطعا اتفاقات خوبی خواهد افتاد و خوشبختانه این اتفاق به خوبی در شهرستان بشرویه رخ داده است و مردم به خوبی با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آشنا هستند.

وی یکی از چالشهای اصلی فعلی در تمایل کم افراد به پیوستن به صندوق بیمه اجتماعی را نبود بیمه درمان نام برد و گفت: امیدواریم با دفترچه بیمه سلامت روستاییان این مشکل حل شود.

شفیعی با اشاره به نوع خدمات صندوق بیمه اجتماعی گفت: شرایط موجود در صندوق بیمه اجتماعی قطعا می‌تواند در زمان زمان ازکارافتادگی، فوت و یا سالمندی کمک حال افراد بوده و با ارائه ستمری می‌تواند حمایتهای لازم را از آنها را داشته باشد.

وی درپایان بزرگترین مشکل درحوزه بیمه‌ها را درحوزه پرداختیها نام برد و افزود: نحوه پرداخت، محاسبه و گاهی عدم اجرای تعهدات بیمه گذارها دلیل اقبال کم مردم از بیمه است که خوشبختانه صندوق بیمه اجتماعی از این قائده مستثنی است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©