افزایش مهاجرت معکوس در روستاها

افزایش مهاجرت معکوس در روستاها

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اشاره به افزایش مهاجرت معکوس در روستاها بر ضرورت محور قراردادن اشتغال برای توسعه روستاها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی و به نقل از خبرگزاری روستا، محمد امید در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری کردستان، اظهار داشت:مهاجرت معکوس در روستاهای کشور در سطح وسیعی در بسیاری از روستاها در حال رخ دادن است و هر روزه بر تعداد ساکنان این روستاها افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود منابع تسهیلات اشتغال روستایی تا پنج سال در کشور استمرار داشته باشد، اضافه کرد:کردستان در طرح‌های توسعه اشتغال روستایی از استان‌های ممتاز کشور بوده که می‌تواند به عنوان الگوی کشور مطرح باشد ضمن اینکه تلاش می‌کنیم عقب‌ماندگی‌های این استان هم جبران شود.

 باید اشتغال را محور توسعه روستاها قرار دهیم

امید با اشاره به اینکه ۸۷ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز برخوردار هستند که کردستان با رقم ۹۰ درصدی جزو استان‌های پیشتاز است، افزود:۹۰ درصد جمعیت روستایی کشور از شبکه ملی اطلاعات، مخابرات و اینترنت برخوردارند اما همه این امکانات نتوانسته موجب ماندگاری روستاییان در روستاها شود لذا طی ده‌های اخیر جمعیت روستایی کشور کاهش یافته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری تاکید کرد:باید اشتغال را محور توسعه روستاها قرار دهیم تا تولید و اشتغال در این مناطق رونق گیرد تا به این ترتیب شاهد ماندگاری روستاییان در روستا باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری در پایان با اشاره به اینکه کردستان از شرایط خوبی نسبت به گذشته برخوردار است، اظهار داشت:یکدلی، صمیمیت و جدیت مدیریت در استان کردستان شرایط بهتری برای توسعه را رقم زده است ضمن اینکه برای جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان، با تعصب خاصی به این استان نگاه می‌شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©