30 درصد عشایر یزدی هیچگونه بیمه‌ای ندارند
مدیرکل سابق امور عشایر یزد اعلام کرد؛

30 درصد عشایر یزدی هیچگونه بیمه‌ای ندارند

مدیرکل امورعشایر استان یزد گفت: 50 درصد از عشایر استان بیمه شده و 30 درصد از آنها فاقد هرنوع بیمه‌ای هستند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، زارع مدیرکل سابق امورعشایر استان یزد درخصوص وضعیت پوشش بیمه‌ای استان یزد گفت: باتوجه به همکاری‌های بسیار خوب صندوق بیمه اجتماعی در پوشش بیمه‌ای روستاییان، عشایر و کشاورزان استان یزد تاکنون حدود 50 درصد از دامداران عشایر ما تحت پوشش بیمه این صندوق هستند و امیدواریم باقی دامداران عشایر ما نیز تحت بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به جمعیت 2 هزار و 300 نفری عشایر استان که اغلب در  شهرستان ابرقو و خاتم مستقر هستند، گفت: از این تعداد حدود 50 درصد تحت پوشش این صندوق و 20 درصد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و حدود 30 درصد نیز هیچ گونه بیمه‌ای ندارند.

زارع مشکل اصلی برخی از عشایر فاقد بیمه را سن برخی بیش از 50 سال نام برد که باتوجه به محدودیت در قانون ثبت نام نمیتوانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه  هر فرد ایرانی برای اینکه آینده روشنی داشته باشد باید از بیمه برخوردار باشد تا در زمان سالمندی یا ازکار افتادگی با دریافت مستمری حمایت شود، گفت: افراد کشاورز و دامدار و عشایر که به نوعی شغل آزاد دارند باید بیمه شوند تا پشتوانه‌ای در زمان سالمندی و ازکار افتادگی داشته باشند.

مدیرکل سابق امور عشایر یزد با اشاره به نقش مهم عشایر در زنجیره غذایی کشور گفت: 25 درصد تولیدات گوشتی و 20 درصد تولیدات صنایع دستی برعهده عشایر کشور است و مهمتر از همه اینکه این قشر کمترین هزینه را برای دولت دارند و از طرف دیگر بار تولیدات دامی و لبنی بر دوش آنها است، بنابراین اگر حمایتهای خوبی از آنها صورت نگیرد کشور با مشکل مواجه خواهد بود. بنابراین اگر بتوانیم با حمایتهای بیمه‌ای، آنها به زندگی عشایری امیدوارتر کنیم می‌توانند تولیدات خود را داشته باشند.

وی چالش‌های اصلی در کم توجهی به بیمه را آگاه نبودن عشایر و کشاورز از خدمات بیمه‌ای صندوق و عدم برخورداری از کارشناسان برجسته و متخصص در سطح استان در تبلیغات و اطلاع رسانی نام برد و گفت: اگر بتوان کلاسهای ترویجی مختلف در سطح مناطق و بخشها برگزار کرد به نوعی می‌تواند کارگشا باشد.

زارع با تاکید بر پوشش صد در صدی در جوامع هدف گفت: باتوجه به ارتباط تنگاتنگ اداره کل امور عشایر با صندوق بیمه اجتماعی بیمه نمودن صد در صدی جامعه هدف استان و کشور همت و تلاش بیشتری را طلب می‌کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©