زمانی موفق هستیم که همه واجدین شرایط بیمه شوند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل مطرح کرد؛

زمانی موفق هستیم که همه واجدین شرایط بیمه شوند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل گفت: تا زمانی که نتوانستیم تمام روستاییان و عشایر واجد شرایط را بیمه کنیم موفقیت معنایی ندارد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، گسترش چتر حمایتی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در سراسر کشور، ماموریت اصلی و از برنامه‌های راهبردی صندوق و همواره مورد توجه جدی مدیران و برنامه‌ریزان در سطح ملی و استانی در سال اخیر است.
در راستای تحقق این موضوع مهم علاوه بر تلاش‌های صورت گرفته در سطح ستاد و استانها شاهد موفقیت تعدادی از استان‌ها در تحقق سهمیه تکلیفی و حتی فراتر از تحقق برنامه‌های ابلاغی ستاد بوده‌ایم.
استان اردبیل از جمله این استان‌ها بود که ضمن تحقق سهمیه تکلیفی عملکردی فراتر از رتبه برتر را به خود اختصاص داد. این استان در سالهای اخیر در سایه برنامه‌ریزی‌ها و تلاش مضاعف، همواره توانسته است در توسعه بیمه اجتماعی کارنامه موفقی از خود نشان داده و رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه نماید. در این رابطه با مدیر صندوق در استان اردبیل در خصوص رمز موفقیت و تجربه موفق این استان به گفت‌وگو نشسته‌ایم، در ادامه چکیده‌ای از این گفت‌وگو را میخوانیم؛
رضا عبداللهی مدیر صندوق در استان اردبیل می‌گوید: در چند سال اخیر در راستای افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه هدف و گسترش عدالت اجتماعی از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌ایم و این تلاش‌های تا پوشش صد در صدی جامعه هدف با قوت تمام تداوم خواهد یافت.
وی با اشاره به جامعه 181 هزاری مشمولان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی در استان اردبیل گفت: تا به امروز توانستیم بیش از 62 هزار نفر روستایی و عشایری ساکن در استان را تحت پوشش این صندوق داشته باشیم. توجه داشته باشید که ما تمام برنامه‌ها و تبلیغاتمان را برای کل واجدین شرایط مورد نظر قرار می‌دهیم نه گروه خاصی از مردم.
عبداللهی با اشاره به سهمیه تکلیفی صندوق که هرساله برای تمام استانهای کشور ابلاغ می‌شود، گفت: همواره سعی کرده‌ایم بیش از میزان سهمیه تکلیفی ابلاغ شده هدفگذاری کنیم و به این ترتیب اگر سهمیه تکلیفی ما در سال 99، 5442 مورد بیمه بود ما بر روی 10 هزار نفر هدفگذاری و تمرکز کردیم.
مدیر صندوق در استان اردبیل تاکید کرد: موضوع بعدی که همواره به آن تاکید و توجه داریم این است که ما سعی می‌کنیم افراد باقی مانده را به عنوان یک دغدغه مدنظر داشته باشیم، بنابراین توجه ما بر روی 119 هزار نفر باقی مانده در استان است تا بتوانیم آنها را به پوشش بیمه‌ای صندوق درآوریم.
عبداللهی تصریح کرد: روزی موفق هستیم تا بتوانیم تمام افراد واجد شرایط را تحت پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی قرار دهیم. بنابراین از تمام فرمانداریها و افراد موثر در جامعه هدف تقاضا داریم تا در این راه به همیاری ما بیایند.
وی با اشاره به حمایتهای بسیار خوب استاندار اردبیل گفت: استاندار اردبیل بسیار بر پوشش بیمه ای روستاییان و عشایر توجه داشته و بر کوشش بیشتر در این راه تاکید دارند.
مدیر صندوق در استان اردبیل تعامل با رسانه های استانی از جمله صدا و سیما و حضورهای میدانی درجامعه هدف را از مهمترین دلایل موفقیت استان در جذب بیمه شدگان نام برد.
عبداللهی وضعیت اقتصادی و درآمد جامعه هدف را از جمله مهمترین دلایل کاهش یا افزایش تمایل افراد به بیمه دانست و گفت: بررسی کردیم در مناطقی که افراد درآمد کشاورزی بهتری دارند پوشش بیمه ای بهتری داریم و بالعکس.
وی عدم توجیه و فرهنگسازی را از دیگر دلایل عدم گرایش افراد به بیمه بیان کرد و گفت: هرچند در این رابطه اقدامات مناسب و تبلیغات خوبی صورت گرفته است اما هنوزهم آنچنان که باید موفق به شناساندن اهداف و ماموریتهای صندوق و خدمات و مزایای آن به جامعه هدف نشده‌ایم.
مدیر صندوق در استان اردبیل با بیان اینکه تنها استانی هستیم که عضو شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و عضو ستاد مقاومتی استان است و توجه به بیمه اجتماعی یک اصل مطرح بوده است.
وی ادامه داد: راه اندازی نهضت توسعه بیمه اجتماعی در استان اردبیل امسال نیز تداوم خواهد داشت و عصر همان روز استاندار دستور داد تا فرمانداران از آن تبعیت کنند. در این نهضت زمانی که موضوعی اعلام عمومی می‌شود همه فرمانداران و مکلف هستند در این طرح کمک کنند تا اجرایی شود از طرف دیگر این مسئله از طریق رسانه‌ها افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
عبداللهی افز.د: تا زمانی که مردم در این طرح و توسعه بیمه اجتماعی شرکت نکنند موفقیت صندوق به چشم نخواهد آمد و به ترویج فرهنگ بیمه نیاز داریم.
وی در پایان درخصوص برنامه‌های خود در سال جدید نیز گفت: در سال جدید برای تکریم ارباب روجوع و شتاب دادن به بیمه ضمن تداوم طرح توسعه بیمه اجتماعی با رعایت پروتکلهای بهداشتی 1400 میز خدمت برگزار خواهیم کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©