رشد 260 درصدی در جذب بیمه شدگان سال 99 نسبت به سال 98
مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان خراسان جنوبی اعلام کرد:

رشد 260 درصدی در جذب بیمه شدگان سال 99 نسبت به سال 98

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان خراسان جنوبی گفت: با مقایسه آمار بیمه شدگان سال گذشته نسبت به سال 98 به طور میانگین 260 درصد رشد داشتیم که رکورد جدیدی در درکل 15 سال صندوق در استان است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علیرضا اسدی مدیر صندوق در استان خراسان جنوبی با اشاره به تعداد شهرها و روستاهای این استان گفت: استان خراسان جنوبی جزو سومین استان پهناور کشور و دارای 11 شهرستان، 31 شهر، 28 بخش، 64 دهستان و 1183 آبادی است، توجه داشته باشید که تعداد این آبادی‌ها سه برابر بود که متاسفانه به دلیل خشکسالی‌های اخیر خالی از سکنه شده است.
وی درخصوص جمعیت کلی و مشمول این استان نیز گفت: جمعیتی که در استان باید تحت پوشش قرار دهیم شامل دو طیف جمعیت روستایی و عشایری و جمعیت ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر است، که از این میزان 103 هزار و 630 نفر سرپرست خانوار روستایی و عشایری و 50 هزار و 171 نفر نیز در شهرهای زیر 20 هزار نفر ساکن‌اند که مشمول بیمه صندوق هستند. بنابراین جمعیت مشمول ما در کل استان 153 هزار و 801 است که از این تعداد تا پایان سال 99 نزدیک به 42 هزار و 662 نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند.
اسدی تشریح کرد: از این تعداد بیمه شده 1975 مستمری بگیر فوتی و 136 تا مستمری بگیر ازکار افتاده و 225 مستمری بگیر بازنشسته داریم.
وی با اشاره به 39 کارگزار مستقر در استان گفت: در سال 99 ، باید 4 هزار و 506 نفر باید جذب می‌کردیم که خوشبختانه توانستیم نزدیک 7 هزار و 694 نفر جذب کنیم و جذب حدود 3 هزار از این تعداد با کمک استانداری و فعالان در صنایع دستی بود. به عبارت دیگر با مقایسه این آمار نسبت به سال 98 به طور میانگین 260 درصد رشد داشتیم و رکورد جذب را درکل 15 سال شکستیم.
مدیر صندوق در استان خراسان جنوبی با تاکید بر تاثیر دهگردشی‌ها در جذب بیمه شدگان گفت: با جلساتی که برگزار کردیم توانستیم حاضرین را مجاب کنیم که باید به طور جدی کار کنیم، بنابراین ستادهای راهبردی را درکل شهرستانها به طور ویژه فعال کردیم، با توجه به آنکه حضور در روستاها در جذب بیمه شدگان بسیار تاثیرگذار است کارگزاران را موظف کردیم تا به طور هفتگی یا ماهانه در روستاها حضور پیدا کنند تا به این ترتیب علاوه بر جذب بیمه شدگان به نوعی اعتمادسازی نیز کنیم.
اسدی با اشاره به طرح 10 روز 10 روستا که به مناسبت دهه فجر اجرا شد، گفت: دراین طرح جهش بسیار خوبی را تجربه کردیم، همچنین حضور در برنامه‌های تلویزیونی، حضور مدیرعامل در استان و در برنامه‌های تلوزیزونی استانی بازخورد خوبی داشته و توانست در جذب 3 ماه آخر سال موثر باشد.
وی با بیان اینکه در جذب تمدیدی‌ها کمی عقب هستیم که امیدواریم با همت روابط عمومی و برنامه‌هایش آن را نیز بهبود ببخشیم، گفت: مشکلی که درحال حاضر در موضوع انفصالی‌ها با آن مواجه هستیم، عدم داشتن اطلاعات آنها است ما از بیش از 2 هزار انفصالی داریم که هیچ شماره تماسی از آنها نداریم، بنابراین نیاز است با تفاهم‌هایی که با مخابرات و وزارتخانه صورت می‌گیرد بتوانیم این مسئله را نیز حل کرده و با تماس با این افراد دلایل انفصال آنها را مطلع و حل نماییم.
مدیر صندوق در استان خراسان جنوبی درپایان گفت: برای سال جاری نیز حدود 6 هزار و 500 سهمیه ابلاغی داریم، بنابراین اولین کاری که انجام دادیم سهمیه را با 20 درصدی اضافه تر به صورت فصلی و ماهیانه به کارگزاران ابلاغ کردیم. با این اتفاق کارگزار می‌داند که در هر ماه چه تعداد جذب و تمدید بیمه شده باید داشته باشد. با رصد آمارهای فصل بهار مشاهده کردیم که تا به امروز موفق عمل کردیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©