استفاده از طرح‌های تشویقی به منظور پوشش بیمه‌ای عشایر استان یزد

استفاده از طرح‌های تشویقی به منظور پوشش بیمه‌ای عشایر استان یزد

مدیرکل امورعشایر استان یزد گفت: عشایر فاقد بیمه شناسایی و با طرحهای تشویقی تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر از استان یزد، حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با جواد شمس مدیرکل امور عشایر تازه منصوب شده استان دیدار کرد.

در این دیدار حسن ابراهیمی با اشاره به اهداف تشکیل صندوق بیمه اجتماعی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به منظور اجرای تکالیف مندرج در اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تحقق وظایف قانونی خود، تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از تولید مأموریت دارد جامعه هدف خود را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهد.

وی افزود: اجرای بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر علاوه بر افزایش سطح رفاه، برخورداری از حداقل معیشت، تأمین آینده جامعه هدف، گسترش عدالت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها  از شرایط و مزایا و ویژگی خاصی برخوردار بوده و از طرف دیگر با عنایت به اختیاری بودن این بیمه با ایجاد بستر فرهنگی لازم می‌تواند نسبت به تعمیم و گسترش آن تاثیرگذار باشد .

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان یزد در خصوص مزایای این صندوق گفت: این صندوق دارای سه نوع مستمری بازنشستگی یا پیری، مستمری از کارافتادگی و مستمری فوتی است و افراد برای برخورداری از مستمری بازنشستگی یا پیری باید دارای حداقل ۱۵ سال سابقه بیمه و ۶۵ سال سن باشند و لازم است این دو شرط را به صورت همزمان داشته باشند و چنانچه پس از یکسال پرداخت حق بیمه به هر دلیلی از طرف کمیسیون‌های پزشکی به عنوان از کار افتاده تلقی شوند مستمری از کارافتادگی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

ابراهیمی در خصوص وضعیت بیمه عشایر نیز گفت: با توجه به وضعیت ضعیف بیمه در شهرستانهای ابرکوه و خاتم و استقرار عموم عشایر در این دو شهرستان، خواستار همکاری و تلاش بیشتر اداره امور عشایر و شرکت تعاونی های عشایری هستیم.

وی تاکید کرد: اگر شرکت تعاونی‌های عشایری به عنوان عاملان کارگزاریها فعالیت کنند، در صورت فعالیت مناسب و کسب حداقل انتظارات صندوق به عنوان کارگزار این صندوق فعالیت خود را ادامه می‌دهند .

جواد شمس مدیر کل امور عشایر استان یزد گفت: تا کنون تسهیلات خوبی به عشایر به خصوص در حوزه دام ارائه نموده‌ایم و امیدواریم بتوانیم مبحث بیمه‌ای این عزیزان را با همکاری این صندوق به نحو احسنت به پایان برسانیم.

شمس افزود: شناسایی عشایر فاقد بیمه در دستور کار قرار دارد که بعد از شناسایی این عزیزان با اولویت سرپرستان خانوار و زنان بی سرپرست استارت کار را خواهیم زد تا با استفاده از مشوق‌های مورد نظر افراد فاقد بیمه را به سمت صندوق سوق دهیم .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©