بهره‌مندی رانندگان حمل بار و مسافر از یارانه بیمه‌ای دولت با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی
در پی تفاهم نامه همکاری سازمان راهداری و صندوق بیمه اجتماعی؛

بهره‌مندی رانندگان حمل بار و مسافر از یارانه بیمه‌ای دولت با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی

رانندگان حمل بار و مسافر با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر از ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان یارانه بیمه‌ای دولت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر از استان خوزستان، نشستی با حضور فواد غزیعلی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، حسین جعفرخادم مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان، علیرضا عین اله‌زاده رئیس اداره حمل و نقل کالا، امید سلامت رئیس کانون رانندگان استان، ناصر نواصری‌زاده رئیس انجمن صنفی رانندگان مسافربری، حمزه احمدی پور مسئول اداره مسافر و سید فرید علوی کارشناس اداره حمل و نقل در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای استان و با موضوع بیمه اجتماعی رانندگان برگزار شد.

در این نشست فؤاد غزیعلی گفت: با توجه به اینکه تفاهم‌نامه همکاری در سطح کشور مابین سازمان راهداری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر با موضوع بیمه رانندگان منعقد شده و رانندگی یکی از مشاغل سخت و زیان آور است بنا داریم از این ظرفیت بوجود آمده استفاده کنیم و به رانندگان مشمول این بیمه که ساکن روستا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هستند اطلاع رسانی کنیم تا نسبت به عضویت خود اقدام کنند و از مزایای آن برخوردار گردند.

همچنین حسین جعفرخادم نیز در این نشست با اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی گفت: برخورداری از بیمه اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی ، بی سرپرستی و … حقی است همگانی و دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایتهای مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تامین کند.

وی ادامه داد: بر همین اساس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر با هدف حمایت از اقشار کم درآمد جامعه ایجاد شد و دولت با پرداخت دو سوم حق بیمه ، یارانه غیر مستقیم برای بیمه‌شدگان در نظر گرفته است، لذا رانندگان ساکن در روستا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی ضمن بهره مندی از یارانه بیمه‌ای دولت، کارت هوشمند خود را شارژ نمایند و از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی ، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه برخوردار شوند.

وی افزود: شرایط سنی جهت عضویت در صندوق بین ۱۸ تا ۵۰ سال است و رانندگان می توانند با دریافت گواهی سکونت از شورای اسلامی و مراجعه به دفاتر کارگزاری صندوق نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

جعفرخادم افزود: حق بیمه رانندگان ماهیانه مبلغ ۹۵ هزار تومان است که بصورت سالیانه پرداخت می‌نمایند و چنانچه کارت سلامت آنها اعتبار لازم را داشته باشد در هنگام ثبت نام نیازی به معاینات پزشکی جدید نیست و کلیه رانندگان عضو صندوق طبق استفساریه مجلس شورای اسلامی نیازی به عضویت مجدد در سازمان تامین اجتماعی ندارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©