دانشجویان خراسان جنوبی می توانند بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شوند

دانشجویان خراسان جنوبی می توانند بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شوند

در پی رایزنی های صورت گرفته مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان خراسان جنوبی با دو دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه دولتی بیرجند، دانشجویان مشمول جامعه هدف صندوق؛ بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی ، در پی نشستهای مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان جنوبی با مسئولین دانشگاه آزاد و  دانشگاه دولتی که با هدف پوشش بیمه اجتماعی دانشجویان واجد شرایط برگزار گردید مقرر شد از تمام ظرفیت دانشگاه برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دانشجویان فاقد بیمه‌های اجتماعی استفاده شود در این راستا تفاهمنامه‌ای فی‌مابین مدیریت استان و معاونت توسع و مدیریت منابع دانشگاه آزاد منعقد گردید .

علیرضا اسدی مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان جنوبی در مراسم انعقاد تفاهمنامه ضمن بیان قوانین و مقررات صندوق و تبیین مزایا صندوق گفت : کارشناسان سه بحران آینده دولت ها را آب، محیط زیست و صندوق های بازنشستگی پیش بینی می‌کنند که خود دال بر اهمیت بیمه های اجتماعی است.

لذا دانشجویانی که در دانشگاهها پذیرش می شوند و چندین  سال  از عمرشان را صرف تحصیل می کنند تحت پوشش قرار گرفتن توسط بیمه های اجتماعی می تواند برای آینده شغلی آنان بسیار مهم و مفید باشد و با توجه به مبالغ پایین حق بیمه، کمک دوبرابری دولت در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و اینکه  اکثرً جزو مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت زیر 20 هزار نفر استان هستند توصیه می کنم دانشجویان  از این فرصت استفاده کنند.

وی بیان داشت نقل و انتقال سوابق بیمه بین این صندوق و سایر صندوق های بیمه‌‌های اجتماعی (تامین اجتماعی،صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح) قابل انجام است و دانشجویان نگران  نقل و انتقال سوابق ایجاد شده نباشند .

دکتر حکیمی ‌پور گفت : استان خراسان جنوبی جزء استانهای محروم کشور است و هیچ کس مستحق تر از این افراد برای برخوداری از خدمات رایگان دولت نیست

 معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد بیرجند بیان داشت بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر بیمه بسیار خوبی است و دانشگاه از هیچ کمکی مضایقه نخواهد کرد و انشالله این طرح در تمام  شعب دانشگاه‌های استان پس از مطالعه و بررسی جوانب آن اجرای میگردد چرا که دانشجویان همزمان با تحصیل می توانند سوابق بیمه ای هم داشته باشند .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©