گزارش ویژه عملکرد کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی منتشر شد

گزارش ویژه عملکرد کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی منتشر شد

معاونت بیمه‌ای و امور استانهای صندوق گزارش ویژه عملکرد کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، براساس گزارش ‌ادواری معاونت بیمه‌ای و امور استانهای صندوق که به منظور بررسی کیفیت ارائه خدمات و فعالیت کارگزاران در سراسر کشور  منتشر می‌گردد، تا پایان مهرماه سال جاری حدود 1705 کارگزار صندوق در کل کشور فعالیت دارند که از این تعداد بیشترین تعداد مربوط به استان فارس با 186 و کمترین آن مربوط به استان قم با 12 کارگزار است.

حدود 20 درصد کارگزاران صندوق زنان هستند

ذکر این نکته مورد توجه است که 328 کارگزار مشغول در صندوق را زنان تشکیل می‌دهند که از این میزان نیز بیشترین کارگزار مربوط به استان کرمان با 28 کارگزار و کمترین آن مربوط به استان کرمانشاه با 1 کارگزار زن است.

موسسات مستقل بیشترین کارگزاران و جذب بیمه شده را به خود اختصاص داده‌اند

براساس آمارهای ارائه شده کارگزاری‌های مستقل با 747 کارگزار بیشترین تعداد کارگزاران پس از آن تعاونی‌های تولید روستا با 312 کارگزار و 163 کارگزار این صندوق را دهیاری‌ها تشکیل می‌دهند.

تاپایان مهرماه سال جاری نیز حدود 115 هزار و 976 نفر بیمه شده جدید تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند که در این مورد نیز موسسات مستقل با جذب 72 هزار و 905 نفر بیشترین سهم جذب را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن كارگزاري‌هاي تعاوني توليد روستا با جذب 15 هزار و 420 نفر در جایگاه دوم و كارگزاري‌هاي تعاوني روستايي با جذب 7 هزار و 252 درجایگاه سوم قرار دارند.

موفق ترین کارگزاری‌ها در 7 ماهه نخست سال 1400 در شاخص جذب بیمه شده جدید

لازم به توضیح است که بيشترين جذب بيمه شده جديد توسط كارگزاري 51082 با جذب 1510 نفر و كارگزاري 51138 (موسسه مستقل) با جذب 1092 نفر از استان آذربايجان شرقي و كارگزاري 61162 (موسسه مستقل) از خراسان رضوي با جذب 848 نفر است.

سهم 50 درصدی کارگزاری‌های مستقل در تحقق شاخص بیمه شده فعال

تعداد بیمه شده فعال از دیگر شاخص‌های مورد مطالعه در این گزارش است که براساس آن تا پايان مهرماه 1400 تعداد كل بيمه شدگان فعال این صندوق حدود یک میلیون و 319 هزار و 85 نفر است که از این تعداد نیز كارگزاريهاي مستقل تعداد 677,251 نفر معادل 51.3 درصد از بيمه شدگان بيشترين سهم را در تعداد بيمه شدگان فعال، كارگزاريهاي تعاوني توليد روستا با تعداد 270,157 نفر معادل20.5   درصد و كارگزاريهاي تعاوني روستايي با تعداد  107,874 نفر معادل 8.2 درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

 عملکرد کارگزاران مهندسی می‌شود

مصطفی شریعتی درخصوص این گزارش گفت: مهندسی کارگزاران را انجام می‌دهیم، به معنای دیگر عملکرد کارگزاران به صورت ماهیانه بررسی و به استانها ابلاغ می‌شود، در پی این ابلاغ از مدیران استانی اعلام می‌شود که با کارگزار مربوطه که دارای عملکرد نسبتا ضعیفی هستند جلسه‌ای برگزار و چرایی عملکرد وی مورد بررسی قرار گیرد و در نتیجه کارگزار مورد نظر تعیین تکلیف شود. بر این اساس برخی از آنها لغو، برخی ادغام و به برخی دیگر فرصتی دوباره داده می‌شود.

وی تاکید کرد: درمقابل کارگزارانی نیز داشته‌ایم که توانسته‌اند بیش از 300 نفر را در 7 ماه گذشته جذب صندوق کنند، این درصورتی است که حدود 10 کارگزار جذب بیش از 700 نفری را در همین مدت داشته‌اند.

شریعتی درخصوص کارگزاران بانوی صندوق نیز گفت: باتوجه به محدودیت‌هایی که بانوان با آن روبه‌رو هستند عملکردی قابل قبول داشته و چه بسا برخی از آنها پیشتاز بودند.

وی افزود: در انتخاب و گزینش کارگزاران جنسیت مطرح نیست و اولویت با فردی است که انگیزه و توان کافی برای عرضه خدمات داشته باشد.

شریعتی درخصوص معیار استقرار کارگزاران نیز گفت: برای این منظور در سطح استانها ابتدا پالایش و نیازسنجی صورت گرفته و سپس نقطه یابی می‌شود و پس از طرح و موافقت در شورای فنی مکان یابی و استقرار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: هرجا که نیاز به کارگزار داشته باشیم ابتدا طی یک فراخوانی این مسئله اعلام و جذب می‌شود، برهمین اساس هر فردی که متقاضی ارائه خدمت به عنوان کارگزار صندوق بیمه اجتماعی است میتواند تقاضای خود را در دفاتر استانی موجود در استانها و یا میز خدمت صندوق مطرح و درصورت موافقت به عنوان کارگزار صندوق مشغول به خدمت باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©