گزارش عملکرد 7 ماهه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر منتشر شد

گزارش عملکرد 7 ماهه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر منتشر شد

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گزارش عملکرد 7 ماهه خود را منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، توجه جوامع به بیمه نشانگر آینده نگری و توجه افراد آن جامعه به رفع دغدغه و تامین آینده خود و افراد تکفل خود است، از طرف دیگر ارائه گزارش عملکرد صندوق‌های بیمه‌ای و شفافیت در آن می‌تواند در افزایش اعتماد و بیمه شدگان موثر باشد.

برهمین اساس معاونت توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کل آمار و محاسبات بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گزارش عملکرد 7 ماهه خود را منتشر کرد. بر طبق این گزارش اعضای فعال صندوق با افزایش 5 هزار و 697 نفری در مهرماه سال جاری به 1 میلیون و 480 هزار و 31 درمهر ماه سال جاری رسید و با بررسی آن مشاهده میشود که استانهای آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، مازندران و آذربایجان غربی به ترتیب بیشترین میزان تعداد اعضای فعال را در مهرماه سال جاری نسبت به ماه گذشته( شهریور) داشته‌اند. این درحالی است که باتوجه به نرخ رشد تعدای اعضای فعال استانهای یزد، گلستان، کرمانشاه، بوشهر و کردستان به ترتیب بالاترین نرخ رشد متوسط کشوری را داشته‌اند، لازم به توضیح است که نرخ رشد متوسط کشوری 0.35 درصد است.

تعداد بیمه شدگان فعال جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز از 15 هزار و 250 نفر در فروردین ماه به 15 هزار و 884 نفر در مهرماه سال جاری رسید. در این شاخص نیز استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، مازندران، فارس و کرمانشاه بیشترین تعداد بیمه شدگان فعال جدید را در مهرماه سال جاری به خود اختصاص داده‌اند.

میزان تحقق تمدید بیمه‌شدگان این صندوق از دیگر شاخص‌های مورد مطالعه و بررسی بود صندوق در تحقق تمدید بیمه شدگان خود نیز توانست تحقق 75 درصدی را تجربه کند، لازم به ذکر است که این میزان در فروردین ماه 89 درصد بوده است. در این مورد نیز استانهای کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، آذربایجان غربی و گلستان به ترتیب بالاترین عملکرد را در این شاخص نسبت به سایر استانهای کشور داشته‌اند، نسبت کشوری این شاخص 75.27 درصد است.

برطبق گفته های گزارش منتشر شده از اداره کل آمار و محاسبات بیمه ای درمهرماه سال جاری حدود هزار و 324 مستمری بگیر به جامعه مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه شد و به این ترتیب میزان کل مستمری بگیران این صندوق به 141 هزار و 710 نفر در این ماه رسید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©