اولین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی شهرستان ماکو برگزار شد

اولین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی شهرستان ماکو برگزار شد

اولین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی شهرستان ماکو به ریاست معاون برنامه‌ریزی و امورعمرانی فرمانداری شهرستان ماکو و با حضور اعضای دستگاه‌های عضو ستاد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از استان آذربایجان غربی، یونس معزّزمدیرصندوق بیمه اجتماعی استان در ابتدای جلسه با اشاره به مبانی قانونی تأسیس صندوق، از جمله اصل 29 قانون اساسی، سند چشم انداز بیست ساله نظام، برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور و قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، گفت: ساکنین در روستا، ساکنین مناطق عشایری و ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر بر اساس سکونت و رانندگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری ساکن در روستا، مناطق عشایری و شهرهای زیر بیست هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکتهای وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، کارکنان شرکتهای وابسته به سازمان نظام دامپزشکی کشور، کشاورزان غیر ساکن در روستا و شاغلین مشاغل فصلی همگی مشمول عضویت در صندوق  هستند.

وی در ادامه به بررسی وضعیت پوشش بیمه‌ای شهرستان ماکو پرداخت و افزود: در حال حاضر تعداد بیمه شده شهرستان ماکو 2049 خانوار و تعداد مستمری بگیران 126 نفر است که از این تعداد 47 نفر مستمری بگیر بازنشسته، 3 نفر مستمری بگیر از کارافتاده و 76  نفر مستمری بگیر بازماندگان هستند که با این وضعیت شهرستان ماکو از نظر تعداد جذب بیمه شده رتبه نوزدهم و از نظر ضریب نفوذ رتبه هجدهم را در استان دارد.

وی عنوان کرد: با همکاری و استفاده از ظرفیت هم افزایی دستگاههای عضو ستاد، برگزاری طرح ده گردشی و میزخدمت در روستاها توسط کارگزاران شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در شهرستان خواهیم بود.

درپایان این جلسه رعنا قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری با تقدیر از تلاشهای مدیریت محترم صندوق و کار گزاریها در جهت خدمت رسانی به قشر محروم وآسیب پذیر روستانی  خواستار همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی شدند،  وی نقش کارگزاریها را بسیار با اهمیت دانست.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©