قاسم سلیمانی فرزند مکتب بسیج است/ الگوی بسیج، آمریکا را در غرب آسیا شکست داد
سردار جلالی:

قاسم سلیمانی فرزند مکتب بسیج است/ الگوی بسیج، آمریکا را در غرب آسیا شکست داد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، قاسم سلیمانی را فرزند مکتب بسیج دانست و تصریح کرد: آنچه پازل شکست آمریکا در غرب آسیا را تکمیل کرد، الگوی بسیج بود.

به گزارش پدافند غیر عامل صندوق، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیام سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور آمده است؛ 

هفته بسیج، یادآور خاطرات روزهای باشکوه تشکیل نیرویی است که به تعبیر مقام معظم رهبری می‌توان آن را بحق، مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت جهانی نامید. آن روزها، پاکترین، فداکارترین و آماده‌به‌کارترین مردمان این مرز و بوم که بخش عمده آنان را جوانان تشکیل می دادند به ابتکار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، خمینی کبیر برای هدفی والا که همانا رساندن ملت ایران به قله های افتخار و سعادت بود دور هم گرد آمدند. 

تفکر بسیج استمرار تفکر انقلاب اسلامی است

هشت سال جنگ تحمیلی، نخستین آزمون جدی بسیج بود که تبدیل به حماسه ای ماندگار در تاریخ ایران زمین و آغازگر فصل جدی از جبهه مقاومت شد. خلق زیباترین جلوه‌های ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت، خاطره‌ای جاویدان از جوانمردان پاکدامن و غیوری خلق کرد که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. 

از نیروی بسیج با اهمیت‌تر تفکر و روحیه بسیجی است

این امر سبب شد تا واقعیتی آشکار شود و آن اینکه از نیروی بسیج با اهمیت تر تفکر و روحیه بسیجی است. همین امر سبب شد تا بسیج نه تنها یک نیرو بلکه تبدیل به یک تفکر در استمرار تفکر انقلاب اسلامی تبدیل شود.

تفکری که پس از جنگ نیز هم در جبهه دفاع از کشور و استقلال و ثبات آن و هم در عرصه‌های مختلف منشا رویکردهای ارزشی و خلق حماسه هایی ماندگار در خدمت به مردم و کشور شود.

ایمان، عزم راسخ، احساس مسئولیت و اعتماد به نفس، پایه‌های اصلی این توانائیها و گره‌گشائیها است. 

بسیج اوج بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی در مسیر پیشرفت کشور است/ قاسم سلیمانی فرزند مکتب بسیج است

تفکر و عرصه بسیج، یک عرصه‌ عمومی است که ظرف زمان و مکان نمی شناسد و هرکجا که نیاز باشد به صورت خودجوش حاضر شده و اقتدار ملی، صفا و اخلاص و بصیرت و مجاهدت را به نمایش خواهد گذاشت و اوج بهره مندی از ظرفیت های مردمی در مسیر پیشرفت کشور را نصیب انقلاب خواهد کرد نمونه بارز آن شهید سلیمانی است که به حق باید عنوان فرزند مکتب بسیج را به وی داد که دوست و دشمن به وی به دیده تحسین نگریست.

الگوی بسیج، آمریکا را در غرب آسیا شکست داد

دشمنان این ملت، اکنون و همیشه در این اندیشه بوده‌اند و خواهند بود که آن را نابود یا بی‌اثر کنند چرا که می‌د‌انند تفکر بسیج برای تحقق اهداف انقلاب یک ضرورت حیاتی است. با این همه، برخی بزنگاه‌های تاریخی ضرورت این تفکر را بیش از پیش نشان می‌دهد. امروز، همان زمانی است که بیش از گذشته به تفکر بسیجی برای گذار از یکی از سهمگین‌ترین پیچ‌های تاریخی در مسیر ملت ایران نیاز است. اولویت بسیج امروز کشور عرصه علمی، فناورانه و اقتصادی است. 

نشانه‌های شکست جنگ ترکیبی و همه جانبه ظالمانه‌ای که جبهه استکبار علیه ما به راه انداخته است، هویدا شده و مقاومت ملت ایران که نشأت گرفته از تفکر بسیجی است، دنیا را با این پیام متحیر کرده است که؛ الگوی بسیج، آمریکا را در غرب آسیا شکست داد و ملت ایران بار دیگر از آزمون سختی سربلند بیرون آمد تا ثابت کند که لیاقت بهترین ها را دارد. اما دوران جدید رشد و شکوفایی ملت ایران در پساتحریم نیازمند دمیدن نفسی تازه است.

سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز توصیه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) را که فرموده‌اند؛ «لازم است اقدام‌های مؤثّر در حوزه‌ پدافند غیرعامل، با کار بسیجی صورت گیرد و از مصونیت کشور و آمادگی لازم دفاعی در برابر دشمن اطمینان حاصل شود» نصب العین خود در انجام اقداماتش در راستای توسعه توان بازدارندگی و افزایش پایداری ملی میهن عزیزمان قرار داده است.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهدای بسیجی، هفته بسیج را به همه بسیجیان به عنوان ثروتی بزرگ و ذخیره‌ خداداد برای ملت ایران گرامی می‌دارم و توفیق آنان را در سایه تدابیر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز از درگاه ایزد منان خواستارم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©