جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی ندوشن برگزار شد

جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی ندوشن برگزار شد

مدیرصندوق بیمه اجتماعی استان یزد گفت: بیمه یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین دستاوردهای جامعه بشری در جهت رویارویی با مخاطرات گوناگون و شرایط دشوار زندگی است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استان یزد، حسن ابراهیمی مدیرصندوق بیمه اجتماعی استان در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی استان یزد با اشاره به مبانی قانونی تأسیس صندوق گفت: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق شوند.

وی افزود: تحقق کمال و سعادت انسانی بدون وجود امنیت و آسایش فکری در جهان پرمخاطره دشوار و ناممکن به نظر می‌رسد. بیماری، کهولت، فقر و کاهش درآمد، از کارافتادگی و از همه مهمتر فوت از وقایعی است که علاوه بر اینکه خانواده‌ها را از جنبه عاطفی تحت تاثیر قرار می‌دهد، پیامدهای ناگوار اقتصادی زیادی را به همراه دارد.

ابراهیمی گفت: انسان از یک سوء به دلیل آسیب‌پذیری در مقابل حوادث گوناگون و از سوی دیگر به دلیل نیاز غریزی به امنیت خاطر و رفاه اجتماعی، همیشه به دنبال راهکارهایی بوده است تا پیامدهای ناشی از حوادث ناگوار را کاهش دهد. کمک به نیازمندان و زیان دیدگان از طریق سازوکارهایی همچون تعاون، همیاری و ایجاد صندوق و … درجوامع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بیمه یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین دستاوردهای جامعه بشری در جهت رویارویی با مخاطرات گوناگون و شرایط دشوار زندگی است .

بیمه عاملی برای بازگشت به روستا

در ادامه سید علی طباطبائی ندوشن امام جمعه محترم شهر ندوشن، فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را باعث بازگشت بسیاری از روستائیان از شهر‌ها به روستا‌ها و آبادانی روستا‌ها دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر باید گسترده‌تر، جامعه هدف خود را تحت پوشش قرار دهد.

در ادامه سید رضا موسوی ندوشن، بخشدار ندوشن گفت: مجموعه بخشداری آمادگی خود را جهت همکاری با صندوق اعلام می‌کند و در خصوص افراد فاقد بیمه، لیست آنها را دراختیار دهیاران و شوراها قرار می دهد تا نسبت به تکمیل اطلاعات و مشاوره آنها اقدام شود.

در حاشیه این جلسه احکام مستمری سه نفر از مستمری بگیران شهر ندوشن توسط امام جمعه، بخشدار و مدیر صندوق بیمه استان اهداء گردید .

ارسال کننده: محمدصادق طاهری

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,408
  • 3,874,709
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©