بیمه گامی مهم درجهت عدالت و رفاه اجتماعی

بیمه گامی مهم درجهت عدالت و رفاه اجتماعی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز با امام جمعه شهرستان فردیس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از استان البرز، هادی بشیری با اشاره به اصل 29 قانون اساسی گفت: براساس اصل 29 قانون اساسی دولت موظف است از محل درآمدهای عمومی و مشارکتهای مردمی بیمه اجتماعی را برای تمامی اقشار جامعه فراهم نماید، بخشی از جامعه به واسطه رابطه کارگری و کارفرمایی از مزایای تامین اجتماعی بهره می‌برند اما درمقابل  برخی از اقشار از پوشش بیمه‌ای بی بهره ماندند.

وی افزود: به همین دلیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاسیس شد تا همه افراد فاقد بیمه اعم از روستاییان، عشایر، کشاورزان، قالی بافان، مشاغل خانگی، صنایع دستی و هنرهای سنتی، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری، شاغلین فصلی، ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و… بتوانند با  عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر از مزایای بلندمدت بیمه‌ای استفاده کنند.

بشیری ضمن تشریح مزایا و تعهدات صندوق گفت: کلیه مشمولین 18 تا 50 سال می‌توانند فقط با پرداخت ماهیانه  95 هزار تومان از مزایای ازکارافتادگی، بازنشستگی و مستمری بازماندگان و یارانه بیمه‌ای که توسط دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌گردد استفاده نمایند.

وی درپایان گفت: درحال حاضر 2220  بیمه شده در شهرستان فردیس وجود دارد که از این تعداد20 خانوار به علت بازنشستگی، از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده مستمری بگیر صندوق هستند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی با اشار به اصل 43 قانون اساسی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌تواند در جهت فقزدایی و برقراری عدالت اجتماعی کمک شایانی به دولت نماید و باتوجه به اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقایسه با نظام سرمایه‌داری، رفاه اجتماعی درجامعه از اهمیت والایی برخوردار است لذا بیمه می‌تواند گام مهمی را درجهت عدالت و رفاه اجتماعی بردارد .

حسینی امام جمعه شهرستان فردیس افزود: صندوق می‌تواند با ارائه خدمت به اقشار کم برخوردار و تحت پوشش قرار دادن افراد و گسترش عدالت اجتماعی از فساد اجتماعی جلوگیری کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©