مشکل بیمه رانندگان با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی مرتفع خواهد شد

مشکل بیمه رانندگان با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی مرتفع خواهد شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان گفت: مشکل بیمه رانندگان با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استان سیستان و بلوچستان، امان‌اله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان  در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری که در محل سینما هلال زاهدان و با حضور معاون توسعه راههای روستایی سازمان راهداری کشور ،مدیران استانی و استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حمل و نقل و ترانزیت از شاخص‌های مهم توسعه است و تلاش رانندگان زحمتکش برای خدمت رسانی به مردم در همه زمانها خصوصا زمان بحران قابل تقدیر است.

 شاقوزایی افزود: یکی دیگر از شاخصهای اساسی توسعه بیمه اجتماعی است و بر اساس تفاهمنامه فی مابین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، همه رانندگان بار و مسافر ساکن در مناطق روستایی، عشایری و حتی شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت میتوانند با حمایت دولت در پرداخت 70 درصد حق بیمه از مزایای بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی، مستمری بازماندگان (فوت) و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان با اشاره به تسهیل شرایط عضویت در این صندوق، گفت: در راستای مفاد تفاهمنامه با توجه به اخذ معاینات سلامت و آزمایشات توسط انجمن های صنفی و سازمان راهداری و حمل و نقل، ضرورتی برای انجام معاینات مجدد جهت ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی نیست و رانندگان میتوانند با مراجعه به کارگزاری ها در بازه زمانی یک روزه ثبت نام کرده و برای اخذ یا تمدید کارت هوشمند خود اقدام نمایند.

وی میزان با اشاره به حق بیمه پرداختی توسط رانندگان در صندوق بیمه اجتماعی را سطح 8 و ماهیانه 95 هزار تومان در سالجاری، ادامه داد:این حق بیمه برای یک سال مبلغ 1140000 تومان بصورت سالیانه و یکجا پرداخت خواهد شد و رانندگان مشمولی که توانایی پرداخت حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی را ندارند نگران بیکاری خود نباشند و با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی به کار و فعالیت خود با آرامش خاطر ادامه داده و این بیمه در اشتغال بکار رانندگان نقش موثری را ایفا خواهد نمود .

 شاقوزایی افزود: استقرار یک نظام بیمه ایی جدید مستلزم همکاری دسته جمعی بوده و ضروریست تا تمام  حاضرین در این جلسه در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه هدف در کنار صندوق باشند و اعلام نمود علاوه بر رانندگان، همسران و فرزندان آنها در رده سنی 18 تا 50 سال هم میتوانند با انتخاب سطح درآمدی دلخواه و ماهیانه حداقل 32500 تومان بصورت مستقل بیمه شده و از مزایای آن برخوردار شوند.

وی در این جلسه گزارش کوتاهی از گام بلند دولت محترم در بیمه نمودن اقشار کم درآمد و آسیب پذیر با اولویت استانهای کمتر برخوردار به حاضرین ارایه نمود .

ارسال کننده: احمد براهویی‌نژاد

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 771
  • 4,189,652
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©