تقویت جایگاه و نقش زنان در جامعه یعنی تقویت کل جامعه

تقویت جایگاه و نقش زنان در جامعه یعنی تقویت کل جامعه

بیت اله برقراری در جمع بانوان همکار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: سوره کوثر شأن نزولش را مدیون حضرت زهرا(س) است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جشن میلاد با سعادت بانوی آب و آئینه، حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام والای زن و مادر، با حضور مدیر عامل صندوق و جمعی از بانوان همکار در ستاد مرکزی صندوق برگزار شد.

مدیرعامل صندوق، ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این برنامه، با اشاره به جایگاه عظیم و رفیع حضرت زهرا(س) گفت: خصائص و ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان دختر نبوت و همسر ولایت از زوایای مختلف قابل بررسی است لذا برشمردن فضائل ایشان بسیار سخت است، همانگونه که حدیث قدسی بیان می‌کند: «یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما»؛ “ای احمد اگر تو نبودی افلاک را خلق نمی‌کردم و اگر علی نبود تو را خلق نمی‌کردم و اگر فاطمه نبود شما دو نفر را خلق نمی‌کردم.”

برقراری افزود: حضرت زهرا (س) نمونه انسان کاملی با ویژگی های خاص که در دوران کوتاه زندگی در همه خصائص سرآمد عالم بودند که مهمترین ویژگی ایشان تبعیت و دفاع از حریم ولایت بود.

مدیر عامل صندوق گفت: هویت واقعی و اصلی یک جامعه بر مبنای ارزش های اصیل و جایگاه بلند زنان جامعه است لذا در هر جامعه ای که به زنان توجه کنند، سعادت ابدی آن جامعه تضمین می شود؛ از همین رو با توجه به تأکیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) توجه ویژه به جایگاه واقعی زنان و تقویت نقش های زنان در جامعه یعنی تقویت کل جامعه که اگر زنان در صحنه های جامعه نقش آفرین باشند، پیشرفت حاصل خواهد شد.

برقراری با بیان این نکته که غرب نگاه ابزاری به زن داشته و دارد اظهار داشت: دشمنان نظام در پی ضربه زدن به این جایگاه هستند تا بتوانند منافع از دست رفته خود را در ایران اسلامی احیا کنند لذا باید ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س) را تبیین و بررسی کنیم.

در پایان مراسم، بانوان حاضر درجلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 565
  • 3,871,866
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©