نشست هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی مجموعه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق برگزار شد.

نشست هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی مجموعه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، جمعی از مدیران ادارات و دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران، میهمان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بودند.

در ابتدای این جلسه حامد ویس کرمی،  مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن توضیح مختصری درباره جلسات شورای هماهنگی مجموعه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، گفت: تلاش می کنیم جلسات مسئله محور باشد و تصمیمات در راستای حل مشکلات و مسائل،پیگیری می شود و با توجه به تأکیدات جناب آقای دکتر مرتضوی، مقام عالی وزارت، جلسه این هفته با مسئله محوری، توسعه و گسترش چتر بیمه ای در بین جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار می گردد.

ویس کرمی با اشاره به اینکه قصد داریم با مشارکت همه دستگاه های تابعه ضریب نفوذ بیمه ای را در کشور بالا ببریم، ابراز امیدواری کرد با هم افزایی و همکاری بین دستگاه های عضو این شورا بتوانیم در راستای افزایش رفاه عمومی مردم جامعه، قدم های مثبتی برداریم.

در ادامه این جلسه محسن کهتری، مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران ضمن معرفی اجمالی صندوق به میهمانان حاضر، به تفاهم نامه منعقد شده با استانداری تهران اشاره کرده و گفت: ستادهای راهبردی بیمه اجتماعی در سطح استان و شهرستان های تابعه تشکیل شده است و امیدواریم به زودی شاهد رشد صعودی در جذب بیمه شده های جدید، باشیم.

در ادامه این نشست بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در جلسه،  شرح مختصری از فعالیت های انجام شده در طول 17 سال، بیان کرده و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در سال 1384، بر مبنای عمل به اصل 29 قانون اساسی، تأکیدات حضرت امام خمینی (ره) بر تأمین رفاه و آسایش عموم جامعه به خصوص قشر شریف و کم برخوردار روستایی و عشایر و همچنین رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ذیل سیاستهای جامع تأمین اجتماعی، به‌ عنوان یک سند بالادستی، شکل گرفت.

برقراری در ادامه نقش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بعد اقتصادی، اجتماعی و تأمین آتیه جامعه هدف مهم قلمداد کرده و گفت: کاهش فقر مطلق، ارتقاء معیشت روستایی، حفظ شأن و کرامت انسانی و ارتقاء عدالت اجتماعی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهرها از ابعاد فعالیت صندوق در سطح کشور می باشد.

مدیرعامل صندوق رویکرد مجموعه را تحول گرایی و برنامه محوری همراه با نگاه انقلابی و جهادی با تأکید بر سرعت، دقت و خلاقیت عنوان کرده و گفت: به منظور تحقق عدالت اجتماعی در جامعه هدف و در راستای عملیاتی نمودن بیانیه مأموریت صندوق، همه تلاش ها در راستای جذب بیمه شده جدید پایه گذاری شده است تا بتوانیم با افزایش سطوح درآمدی جامعه هدف به سمت کفایت مستمری حرکت کنیم.

مدیر عامل صندوق در ادامه گفت: اقدام تحولی جذب یک میلیون نفر بیمه شده جدید، هم راستا با تدوین برنامه راهبردی و استراتژیک صندوق در دستور کار قرار گرفت که لازمه آن تلاش خانواده بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور است.

برقراری با اشاره به اینکه جلسات این شورا و شوراهای مشابه در استانهای دیگر ظرفیت های بزرگی دارند که باید در خدمت اهداف اصلی و محوری وزارت قرار بگیرند لذا باید نتایج و خروجی مصوبات این گونه نشست ها در خدمت جامعه بزرگ کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز قرار گرفته و ملموس باشد.

بیت اله برقراری با توضیح اهداف تشکیل قرارگاه کرامت، مهم‌ترین دستاوردهای صندوق را در این مدت کوتاه، اینگونه عنوان کرد:

_ تقویت و تسریع حرکت در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست های دولت مردمی سیزدهم با هدف تحقق جذب یک میلیون نفر بیمه شده جدید از مشمولین و جامعه هدف صندوق که فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند که این آمار و عملکرد معادل عملکرد 7 ساله صندوق خواهد بود.
_ افزایش تعداد بیمه شدگان صندوق به تعداد 3.200.058 نفر
_ توسعه اشتغال افراد در قالب 1800 موسسه کارگزاری صندوق در سراسر کشور

مدیر عامل صندوق انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمانهای مختلف را از دیگر اقدامات شاخص در راستای تحقق اهداف صندوق در طول مدت فعالیت صندوق در دولت سیزدهم عنوان کرده و گفت: در ماه های اخیر با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و استانداری تهران نیز تفاهم نامه هایی امضا شده است که با نگاه به طرح تحولی و تفکر جهادی امیدواریم نتایج پیش بینی شده حاصل گردد.

برقراری مزایای افزایش سطوح درآمدی را حرکت در راستای تحقق عدالت اجتماعی عنوان کرده و بیان کرد: برقراری عدالت در پرداخت حقوق و مستمری کشاورزان، روستاییان و عشایر در مقایسه با سایر اقشار حقوق بگیر و تحت پوشش در دیگر صندوق‌ها باید صورت گیرد تا بتوانیم پرداخت حق بیمه توسط جامعه هدف را تسهیل کنیم و این موضوع مهم، با دغدغه دولت و شخص رئیس جمهور در آینده نزدیک، قابل حل خواهد بود.

مدیر عامل صندوق با ارائه توضیحاتی درباره سطوح درآمدی، بهبود و ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات ارایه شده به بیمه شدگان را در گرو توجه ویژه به جامعه هدف این صندوق عنوان کرده و گفت: ایجاد جذابیت و انگیزه جهت عضویت افراد فاقد پوشش بیمه اجتماعی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به نقش حاکمیتی صندوق در قبال جامعه هدف و همین طور ثبات و پایداری صندوق، باید اصلاح پارامتریک و سیستمی در صندوق انجام گیرد تا بتوانیم وضعیت مطلوب پشتیبانی 1 به 10 را افزایش دهیم تا در آینده منجر به ایجاد چالش نگردد.

برقراری، یکی از ارکان توسعه کشورها را توسعه چتر بیمه ای افراد جامعه دانست و گفت: تمامی نگاه ما در فعالیت ها به مردم و جامعه هدف از منظر عزت و کرامت انسانی است و لذا نقش این شورا ها در سطح استانهای کشور بسیار مهم و ضروری است و امیدواریم همه اعضا در تبیین و معرفی خدمات و مزایای صندوق، هم افزایی و همراهی داشته باشند.

بیت اله برقراری مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در پایان صحبتهای خود ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه و دغدغه مند آیت الله رئیسی، رئیس جمهور محترم دولت مردمی سیزدهم، تلاش بی وقفه دکتر مرتضوی، مقام عالی وزارت و به خصوص مدیران دستگاه های تابعه وزارت در پیشبرد اهداف ابراز امیدواری کرد همه مسئولین بتوانند توفیق خدمت صادقانه به توده های مردم به خصوص اقشار شریف، زحمتکش، قانع و همراه همیشگی انقلاب و نظام را داشته باشند.

در پایان این دیدار مدیران حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 736
  • 4,132,939
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©