استاندار سیستان و بلوچستان: باید نسبت به بیمه اجتماعی به مردم آگاه سازی کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان: باید نسبت به بیمه اجتماعی به مردم آگاه سازی کنیم

نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سیستان و بلوچستان، نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان با حضور محمد کرمی استاندار، حامد آرامش رئیس شورای هماهنگی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، خداداد اولیایی مدیر بیمه اجتماعی استان و دیگر مدیران در محل سالن کنفرانس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

کرمی با اشاره به ظرفیت‌ها و موقعیت‌های چشمگیر استان، اظهار داشت: کارهای خوبی خوشبختانه در حوزه اشتغال در این استان انجام‌شده است اما نیاز است به اشتغال پایدار منجر گردد و در این منطقه ثروتی که وجود دارد، باید بتواند مشکلات استان را برطرف کند و معادن مختلف چهره استان را تغییر دهد.

وی با تاکید بر استفاده از خلاقیت و نوآوری در تولید و فعالیت‌ها، گفت: علم نوآوری و خلاقیت می‌آورد و ضرورت دارد شرکت‌های دانش بنیان را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم، این مصداق تولید ثروت است.سیستان‌ و بلوچستان استانی ثروتمند است و معادنی که در این منطقه وجود دارد، بی‌نظیر است بنابراین باید صنایع تبدیلی ایجاد و از خام فروشی جلوگیری شود‌.

استاندار افزود: هر روز باید یک قدم به سمت جلو برویم و با اراده قوی محکم گام برداریم چراکه دشمن به‌دنبال این است که مردم را نسبت‌ به آینده مأیوس نموده و اراده‌ ما را سست کند.

کرمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در رشد اقتصاد و بهبود وضعیت معیشت مردم، گفت: اقتصاد باید مردمی شود باید به مردم اطلاع‌رسانی کرده و نسبت به موضوعاتی چون بیمه اجتماعی و خدمات ارزشمند دولت آگاه سازی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این استان ظرفیت های بزرگی دارد و به فضل الهی آینده بسیار روشنی خواهد داشت. زیرساخت‌ها بر اساس ظرفیت های موجود در استان باید تقویت شود و در راستای استفاده از موهبت های خدادادی، این سرزمین به‌عنوان سرزمین آفتاب باید هر خانه یک نیروگاه باشد.

اولیایی مدیر بیمه اجتماعی استان هم در این نشست با اشاره به نقش بیمه اجتماعی در کاهش فقر و رشد و توسعه پایدار استان، اظهار داشت: دولت با حمایت از جامعه هدف در پرداخت 70 درصد از حق بیمه شرایط را برای عضویت افراد فاقد بیمه اجتماعی در صندوق بیمه اجتماعی فراهم کرده و مردم می‌توانند با عضویت در این بیمه از خدمات آن بهره‌مند شوند. وی با تاکید بر برگزاری جلسات ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی در استان، همکاری هر چه بیشتر دستگاههای اجرایی و نهادها با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در بهره‌مندی مردم از مزایای آن را موثر عنوان کرد و گفت: کاهش فقر و نابرابری و عدالت اجتماعی بر اساس اصل 29 قانون اساسی در جهت برخورداری آحاد جامعه از مزایای بیمه اجتماعی از مهمترین اهداف صندوق بیمه اجتماعی است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,826
  • 3,868,539
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©