دیدار مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با استاندار چهار محال و بختیاری

دیدار مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با استاندار چهار محال و بختیاری

اغلامعلی حیدری استاندار چهار محال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر لزوم ارتقای بهره استان از خدمات و مزایای این صندوق تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، بیت اله برقراری مدیر عامل صندوق با غلامعلی حیدری استاندار چهار محال و بختیاری دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این نشست، بیت اله برقراری ضمن تقدیر از اهتمام استاندار چهار محال و بختیاری بر توسعه بیمه اجتماعی مشمولین جامعه هدف صندوق در استان و گسترش عرصه های اقتصادی و اشتغال زایی، افزود: صندوق، مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی است و فلسفه تاسیس آن، فرامین رهبر کبیر انقلاب (ره)، مقام معظم رهبری و اصل ۲۹ قانون اساسی است لذا تکلیف صندوق در قبال جامعه هدف به صورت واضح و مشخص گسترش بیمه اجتماعی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، با تاکید بر جوانی صندوق به قابلیت های فراوان آن اشاره کرده و افزود: ضریب پشتیبانی بیمه شدگان به بازنشستگان صندوق ۱۰ به یک است که این نسبت از مطلوبیت بالایی برخوردار است.

برقراری با بیان اینکه صندوق کمتر شناخته شده و اطلاعات مسئولان و مردم از این صندوق کم است اظهار کرد: امیدوارم مجموعه استانداری و دستگاههای اجرایی در استان همچنان به همکاران ما در استان کمک کنند تا خدمات صندوق نزد جامعه هدف شناخته شود.

برقراری ضمن تشریح و تبیین سیاست های قرارگاه کرامت در راستای اهداف، سیاست ها و برنامه های تحولی دولت مردمی سیزدهم و تأکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر توجه ویژه به معیشت روستائیان و عشایر، اظهار داشت:هدف محوری و اساسی ما، افزایش سطح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان تحت پوشش و جلب رضایتمندی ایشان است و با همین رویکرد، مصادف با سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا(س)، تفاهم نامه اعطای ۲۲۰۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه با ارزش ۹۶۰ میلیارد ریال به مستمری بگیران صندوق با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد شد.

برقراری افزود: از زمان تأسیس صندوق برای نخستین بار این تعداد تسهیلات با این میزان اعتبار به مستمری بگیران پرداخت می گردد. این تسهیلات بدون نیاز به هرگونه مراجعه حضوری به بانک عامل، ارائه ضامن و یا هر اقدامی که در فرآیندهای بانکی مرسوم است به مستمری بگیران صندوق اعطا خواهد شد.

وی همچنین درباره روند فعالیت‌های اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سطح استانهای کم برخوردار، بیان داشت: ما سه مسیر برای تامین منابع داریم، حق بیمه، حق بیمه سهم دولت و منابع حاصل از سرمایه گذاری‌ها. تلاش ما این است که سهامداری کنیم و از بنگاه داری پرهیز نماییم لذا همکاری با استانداران را جزو اهداف ذاتی مجموعه صندوق می دانیم.

در ادامه این جلسه غلامعلی حیدری استاندار چهار محال و بختیاری ضمن تقدیر از خدمات صندوق در سطح استان، با تاکید بر حضور پررنگ صندوق در سرمایه گذاری های اقتصادی، کمک به ایجاد اشتغال پایدار در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و نیز حمایت بیش از پیش بیمه اجتماعی استان، اظهار داشت: ظرفیت های ویژه ای در بخش های مختلف صنعت، گردشگری و کشاورزی استان پیش روی سرمایه گذاران وجود دارد و ما برای حضور سرمایه های صندوق آمادگی کامل داریم.

در انتهای جلسه بیت اله برقراری با جمع بندی نهایی جلسه و نظرات و دیدگاه های مطرح شده بیان داشت: کمیته اقتصادی مشترک با حضور معاونین و نمایندگان استانداری چهار محال و بختیاری و معاونین و مدیران مالی صندوق برای بررسی نحوه همکاری تشکیل گردد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,786
  • 3,868,499
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©