در حال بارگذاری ...
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران تاکید کرد

تبعیض در پرداختی حقوق بازنشستگی زنبورداران

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران بر ضرورت از بین بردن تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگی زنبورداران با سایر بیمه‌ها تاکید کرد و گفت: باید در این زمینه به عدالت اجتماعی دست پیدا کنیم.


به گزارش روابطعمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عفت رئیسی سرحدی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با صندوق بیمه اجتماعی با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۱۱ سال از فعالیت اتحادیه زنبورداران شرایطی فراهم شده تا دولت به وظیفه قانونی خود در بهره‌مندی این قشر از خدمات تأمین اجتماعی و رفاهی عمل کند گفت: طی این سال‌ها درخواست‌های زیادی داشته‌ایم اما واقعیت این است که دولت به صندوق‌ها بدهکار است و ما سهمی از این بدهی نداشته‌ایم در نتیجه تلاش کردیم نوعی بیمه فراگیر و ضمانت برای تولید داشته باشیم تا این تولیدکنندگان بتوانند از حمایت‌های لازم برخوردار شوند.

وی افزود: از دولت میخواهیم بودجه بیشتری به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اختصاص دهد تا این صندوق بتواند در شرایط فقدان حمایتهای درست صندوق‌های حمایتی و بیمه‌ای دیگر، مسائلی را که بر دوش گرفته بهتر انجام دهد.

وی با آرزوی اینکه بیمه سختی کار در صندوق بیمه اجتماعی ایجاد شود گفت: زنبورداران باید از سختی کار برخوردار شوند و همچنین بهتر است که طرح ارجاع نیز در قالب سامانه پذیرش بیماران راه‌اندازی شود.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران با تاکید براینکه ۸۰ هزار زنبوردار شاغل هستند گفت: این افراد یک میلیون شغل را به طور غیرمستقیم ایجاد کرده‌اند به همین دلیل از دولت می‌خواهیم که سقف  پرداخت خدمات بیمه‌ای را در بین این افراد بیشتر کند چرا که جامعه ما رو به پیری است و بهتر است دولت دامنه تعهدات خود را بیشتر کند.


| شناسه مطلب: 1814

تعداد بازدید: 1174 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران