در حال بارگذاری ...
مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گفت‌وگو با آنا خبر داد:

افزایش حمایت‌های بیمه اجتماعی از روستاییان مناطق مرزی و محروم

مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از افزایش حمایت‌های این بیمه‌ خبر داد و گفت: باید سعی کنیم پوشش‌های حداقلی را برای همه روستاییان به ویژه مناطق محروم و مرزی تحقق ببخشیم.


به گزارش روابطعمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محمدرضا واعظ مهدوی، که صبح امروز به این سمت منصوب شد، در گفت‌وگو با خبرنگار آنا در مورد برنامه‌های آینده خود در این صندوق اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی یکی از دستاوردهای مهم تصویب قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی بوده است.

وی هدف این صندوق را گسترش و تعمیم پوشش بیمه‌های اجتماعی برای اقشار روستایی کشور دانست و گفت: روستاییان گروهی هستند که از امکانات اجتماعی کم‌ترین بهره را می‌برند در حالی که بیشترین نقش را در تولید کشور دارند برهمین اساس می‌توانیم روستاییان را کم مصرف‌ترین و اثرگذارترین قشر در تولید کشور دانست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: به همین دلیل دولت از سال‌ها قبل تصمیم گرفت این قشر را مشمول حمایت‌های برخورداری از بیمه قرار دهد برهمین اساس دو سوم حق بیمه روستاییان و عشایر را دولت متقبل شده که پرداخت کند زیرا صندوق بیمه روستاییان و عشایر نقش چشمگیر و مهمی را در گسترش چتر رفاه اجتماعی بر عهده دارد.

واعظ مهدوی ادامه داد: تاکنون نیز از سوی دولت حمایت های نسبتا خوبی از این بخش صورت گرفته است تا در راستای تحقق عدالت اجتماعی و برخورداری روستاییان از مواهب توسعه گام برداریم.

وی یادآور شد: امیدوارم در شرایط فعلی که دولت اهداف بلندی از جمله ارتقاء رفاه اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده بتوانم با فعلیت بخشیدن به امکانات و استفاده از ظرفیت‌های موجود این صندوق زمینه‌های جلب هر چه بیشتر روستاییان به صندوق و گسترش پوشش رفاه اجتماعی و بیمه اجتماعی فراهم کنیم و در راستای تحقق برخورداری همگانی روستاییان عزیز از خدمات بیمه در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر عمل کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: اولویت نخست من گسترش چترحمایتی این بیمه است تا رسیدن به حدی که افزایش پوشش همگانی روستاییان و عشایر را داشته باشیم، البته لازمه تحقق این هدف جلب مشارکت بیشتر روستاییان و جلب آنها به صندوق است که درجه اول باید سعی کنیم پوشش‌های حداقلی را برای همه روستاییان به ویژه مناطق محروم و مرزی تحقق ببخشیم.


| شناسه مطلب: 1826

تعداد بازدید: 2458 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران