در حال بارگذاری ...
سیستان و بلوچستان

آموزش اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاهای شهرستان نیمروز 

با هدف اطلاع‌رسانی و آگاهی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در مقوله بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر‌، گردهمایی و کارگاه آموزشی برای سیصد نفر از اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاههای شهرستان نیمروز ارائه شد.


به گزارش روابطعمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در ادامه کارگاههای آموزشی برای تمامی اعضای شوراهای اسلامی روستاهای استان با همکاری اداره کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری، گردهمایی آموزشی برای اعضای شورای اسلامی و دهیاران شهرستان نیمروز با حضور جمالزهی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری، شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان و دهمرده فرماندار نیمروز  برگزار شد.

شاقوزایی در این کارگاه با اشاره به تاثیر و نقش آموزش در توانمندسازی و افزایش توان مسئولان در راهنمایی، مشاوره و حل مسائل و مشکلات مردم از اعضای شورای اسلامی بعنوان حلقه اتصال دولت با مردم و سخنگوی مردم یاد کرد و گفت: هدف اصلی اینگونه گردهماییها، اطلاع مردم از حقوق شهروندی آنهاست تا بتوانند با آگاهی مطالبات بحق خود را  درخواست کنند.

وی افزود: یکی از مطالبات مردم بویژه روستاییان و عشایر، برخورداری از رفاه عمومی و امنیت اجتماعی است که بر اساس اصل 29 قانون اساسی در قالب بیمههای اجتماعی محقق خواهد شد و اعضای شورای اسلامی و دهیاران بر اساس اصل 7 قانون شوراها وظیفه دارند مردم را با حقوق خود آشنا کرده و شرایطی را برای برخورداری این قشر آسیب پذیر جامعه از حمایتهای اجتماعی که دولت مهیا کرده فراهم کنند تا با آسودگی خاطر به کار و تلاش خود ادامه داده و روستاهای خود را ترک نکنند.

شاقوزایی در ادامه به شرایط و مزایای صندوق بیمه اجتماعی اشاره و با یادآوری انعقاد تفاهمنامههای جدید صندوق برای فعالان حوزه فرش دستباف و زنبورداران از اعضای شوراها خواست در امر خطیر اطلاعرسانی، کارگزاران صندوق را یاری کنند.

 


| شناسه مطلب: 1857

تعداد بازدید: 760 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران