در حال بارگذاری ...
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر:

کارگزاری‌ها باید حوزه تحت پوشش خود را خوب بشناسند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در بازدید از کارگزاری‌های بخش مرکزی طبس در استان خراسان جنوبی تصریح کرد: ما از کارگزاری‌ها انتظار داریم که حوزه تحت پوشش خود را به خوبی بشناسند، آن را تحلیل کنند و وضعیت پوشش بیمه و رفاه اجتماعی در روستاهای تحت پوشش را آنالیز کنند.

 


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا واعظ مهدوی با بیان این مطلب گفت: در بخش مرکزی طبس ۱۱ دهیاری وجود دارند که باید باید ببینند هر کدام از این دهیاری‌ها چند خانواده را شامل می‌شوند، چند نفر عضو در صندوق دارند، چند نفر از افرادی که تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی نیستند، از حمایت تامین اجتماعی برخوردارند؟ چند نفر بیمه کارکنان دولت یا بنیاد شهید یا کمیته امداد هستند و چند نفر از صندوق‌های مختلف مستمری می‌گیرند.

وی افزود: مابقی جمعیت ساکن روستاها که جمعیت هدف صندوق بیمه اجتماعی را تشکیل می‌دهند و بالای ۵۰ سال سن دارند، توسط کمیته امداد پوشش داده خواهند شد و لذا هدف کارگزاری‌ها باید تحت پوشش قرار دادن جمعیت زیر ۵۰ سال باشد.

واعظ مهدوی تأکید کرد: از این پس عمل‌کرد کارگزاران بر اساس همین شاخص محاسبه خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: هدف ما تکمیل پازل بیمه اجتماعی است و به هیچ عنوان در موضع رقابت با کمیته امداد یا تامین اجتماعی نیستیم.

وی با تاکید بر نظام چند لایه بیمه اجتماعی، جایگاه صندوق بیمه را در لایه ۲ بیمه‌های اجتماعی دانست و گفت: در این لایه ما با حق بیمه کمتر ، خدمات کمتر می‌دهیم و تامین اجتماعی با حق بیمه بالاتر خدمات بیشتر می‌دهد. پس هرکس توان پرداخت بیشتری داشت می‌تواند سوابق خود را به تامین اجتماعی منتقل کند و خدمات بیشتری دریافت کند اما ما مکلف به تامین بازنشستگی با حداقل قیمت هستیم.


| شناسه مطلب: 1862

تعداد بازدید: 2262 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران