در حال بارگذاری ...
بازدید استاندار اردبیل از غرفه صندوق در جشنواره ملی کوچ عشایر

گسترش بیمه اجتماعی یک ضرورت است

استاندار اردبیل به همراه جمعی از مسئولان استان، از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل در محل هشتمین جشنواره ملی کوچ عشایربازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، مهندس بهنامجو در این بازدید با اشاره به اهمیت بیمه اجتماعی روستایی و عشایری در توسعه مناطق روستایی و عشایری، گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی را در جامعه هدف، بخصوص مناطق عشایری یک ضرورت خواند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه‌های صندوق استان در بخش‌های مختلف گفت: توسعه بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است و تلاش ما تحقق برنامه‌های دولت در راستای افزایش رفاه اجتماعی جامعه هدف است.

رضا عبداللهی با بیان اینکه برنامه اصلی و راهبردی صندوق در استان تحت پوشش قرار دادن حداقل یک نفر از هر خانوار جامعه هدف است؛ افزود: در راستای گسترش و تعمیم پوشش بیمه اجتماعی برای برخورداری جامعه هدف از مزایای صندوق و تحقق اهداف و ماموریت‌های صندوق در استان، پوشش حداقل یک نفر از هر خانوار روستایی و عشایری به صورت جدی در دستور کار صندوق قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، عشایر کوچنده استان اردبیل که با نام ایل سون (شاهسون) شناخته می‌شوند دارای 12985 خانوار و جمعیتی برابر 67093 نفر می‌باشد که 34885 نفر از آنها را مردان و 32208 نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

ایل شاهسون مشتمل بر 42 طایفه و 1492 اوبا است.


| شناسه مطلب: 1945

تعداد بازدید: 992 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران