در حال بارگذاری ...
ارزیابی عملکرد دوماهه نشان می دهد

رشد چشمگیر تعداد و رقم پرداختی بیمه شدگان صندوق

به گزارش روابط عمومی، ارزیابی عملکرد کلی واحدهای استانی گویای رویکرد مثبت روستائیان و افزایش استقبال مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی از خدمات این نهاد است. آمارها نشان می ­دهد تعداد افرادی که جدیدا به عضویت صندوق درآمده و یا به تمدید عضویت خود اقدام کرده­ اند تا پایان هفته نخست خرداد ماه سال­ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشته و از ۱۳۶هزار ۲۸۲ نفر به ۱۵۱هزار و ۶۹۶ نفر رسیده است.

افزایش فعالیت و تلاش مدیریت­ های استانی و کارگزاری­ های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به رشد چشمگیر پرداخت حق بیمه در دو ماه نخست سال 97 منجر شده است.

به گزارش روابط عمومی، ارزیابی عملکرد کلی واحدهای استانی گویای رویکرد مثبت روستائیان و افزایش استقبال مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی از خدمات این نهاد است. آمارها نشان می ­دهد تعداد افرادی که جدیدا به عضویت صندوق درآمده و یا به تمدید عضویت خود اقدام کرده­ اند تا پایان هفته نخست خرداد ماه سال­ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته و از 136هزار 282 نفر به 151هزار و 696 نفر رسیده است.

این گزارش حاکی است که مبلغ حق بیمه پرداختی توسط بیمه ­شدگان نیز با رشد 17/5 درصدی، از 605 میلیارد ریال به 711 میلیارد ریال رسیده است. هم­چنین طی همین مدت (از ابتدای سال تا پایان هفته نخست خرداد) پرداخت حق بیمه سهم دولت نیز -که به منظور ارج نهادن به نقش روستائیان و عشایر به عنوان جایگزین سهم کارفرما تعهد شده- روندی صعودی داشته است. این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی بالغ بر 24 درصد را نشان می ­دهد. بر اساس این داده ­ها می ­توان نتیجه گرفت اهتمام دولت به انجام تعهدات خود در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزایش داشته است که خود به معنای حمایت بیشتر از فعالان عرصه تولید و پیش­تازان اقتصاد مقاومتی در سال حمایت از کالای ایرانی است.


| شناسه مطلب: 1988

تعداد بازدید: 1087 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران