در حال بارگذاری ...
واعظ مهدوی در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان عنوان کرد

کاهش نگرانی از آینده با گسترش چتر بیمه ای در روستاها

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان، توجه به ظرفیت تعاونی‌ها را یک رویکرد جهانی خواند و گفت: تعاونی‌های متعددی در کشورهای مختلف جهان به وجود آمده‌اند که نقش بسیار پررنگ و موثری را در نظام اقتصادی کشورهایشان بازی می‌کنند.

محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به این‌که تعاون می‌تواند نقش بسیاری در افزایش تولید، فعالیت و توزیع عادلانه درآمدها در کشورها داشته باشد، تصریح کرد: بخش تعاون امروزه بخش مهمی از اقتصاد کشورهای بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است و ما نیز در ایران باید به این رویکرد توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

واعظ مهدوی با بیان این‌که اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، عنوان کرد: انگیزه دشمنان این است تا از این شرایط و جنگ اقتصادی برای ضربه زدن به کشور و مردم ایران استفاده کنند اما این یک خیال باطل است. آنان نابودی کشور را نشانه رفته‌اند و به اقداماتی دست می زنند تا میان ملت و حکومت جدایی بیاندازند.

وی به ذکر فرازهایی از کتاب «هنر تحریم» پرداخت و ادامه داد: دشمن به صراحت تحریم‌ها را به عنوان جایگزین جنگ عنوان می کند و می گوید جنگ روانی را در دستور کار قرار داده است. دشمن می گوید اعتماد مردم را نشانه رفته و به هر خبر و گزارش منفی به عنوان یک فرصت بزرگ دامن می زند. دشمن تصریح می کند که می خواهد دل ایرانیان را خالی کند و آنان را از آینده ناامید. در این شرایط باید هوشمندانه و هوشیارانه عمل کنیم و با تدبیر به مصاف مشکلات برویم.

معاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی به ذکر مواردی از تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اعتماد مردم پرداخت و گفت: دشمن در حالی این تلاش ها را صورت می دهد که شرایط امروز کشور در مقایسه با مشکلاتی که در دوران جنگ و پس از آن داشتیم قابل مقایسه نیست و بسیار کمتر شده است و همه مردم و کسانی که آن دوره‌ها را تجربه کرده‌اند کاملا بر این مساله واقف هستند.

واعظ مهدوی، با بیان این‌که تحریم و فشار دشمنان اثرگذار نخواهد بود، ادامه داد: منکر مشکلات و اشکالات نیستم اما تاکید دارم که در مقایسه با سالهای جنگ در شرایط بسیار بهتری قرار داریم و با اتحاد و همدلی و همکاری می توانیم بر مشکلات فائق آییم.

او فعالان عرصه تولید و تعاونی‌ها را سردمداران جنگ اقتصادی دانست و گفت: در این جنگ همه باید با تمام قوا به فعالیت خود ادامه دهند و تلاش کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع، گسترش چتر بیمه ای در روستاها را یکی از راه های کاهش ریسک به ویژه در دوره نوسانات اقتصادی عنوان کرد و افزود: شما تعاونگران موفق بهترین مبلغ برای بیمه اجتماعی هستید که می توانید کشاورزان، روستائیان و عشایر را نسبت به مزیت ها و مواهب بیمه آشنا کنید.

واعظ مهدوی گفت: فلسفه بیمه، کاهش نگرانی از آینده است و امروز که دشمن قصد ناامیدکردن مردم را دارد، بیشتر از همیشه باید کسانی که فاقد هر نوع بیمه هستند را مخاطب قرار داد و جذب کرد.


| شناسه مطلب: 2219

تعداد بازدید: 1043 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران