نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
رامین نورقلی پور، نماینده شهرستان های غرب استان گلستان مجلس

توسعه بیمه اجتماعی کاهش فقر را به همراه دارد

رامین نورقلی پور، نماینده مردم شهرستان های غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلام، توسعه بیمه های اجتماعی را عامل کاهش تبعیض و فاصله طبقاتی بین جوامع شهری و روستایی دانست که موجب کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی در روستاها می شود. 

به گزارش روابط عمومی، رامین نورقلی پور نماینده مردم شهرستان های کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان گلستان با دانیال پولادوند مدیر صندوق بیمه اجتماعی دیدار و گفتگو کرد. در این نشست رامین نورقلی پور ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اذعان داشت: با توسعه بیمه های اجتماعی تبعیض و فاصله طبقاتی بین جوامع شهری و روستایی کم خواهد شد و مستمری صندوق های بازنشستگی موجب کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی در روستاها می شود.  

دانیال پولادوند مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گلستان نیز با ارائه گزارش عملکرد کارگزاران شهرستان های غرب استان گفت: بر اساس آمار و اطلاعات، شهرستان گمیشان با 38/7 درصد بیشترین و بندرترکمن با 2/16 درصد کمترین درصد جذب از آمار بیمه شدگان را دارند.

پولادوند همچنین تصریح کرد: در حال حاضر 482 خانوار روستایی در غرب استان از مستمری صندوق بهره مند شده اند و ماهانه حقوق خود را دریافت می کنند. او به افزایش 10 درصدی حقوق مستمری بگیران در سال 97 اشاره کرد و گفت: در مهرماه سال جاری افزایش حقوق بازنشستگان صندوق اعمال شد و مطالبات 6 ماهه نخست سال نیز به حساب خانوارها واریز شده است.

شهرستان های کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان 35930 خانوار مشمول بیمه اجتماعی دارد که تا کنون 10769 خانوار در 17 کارگزاری صندوق نامنویسی شده اند.


| شناسه مطلب: 2355

تعداد بازدید: 1661 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران