نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق استان کهگیلویه و بویراحمد

۴۳۰ خانوار امسال حدود ۱۴ میلیارد ریال مستمری دریافت کردند

۷۰۰ خانوار امسال عضو صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد شدند که امسال در بخش مستمری، ۴۳۰ خانوار حدود ۱۴ میلیارد ریال دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی، عزیز فیلی، معاون عمرانی استاندار برتلاش فرمانداران و متولیان خدمات در روستا‌ها و عشایر برای تعیین سهم هر شهرستان و مشارکت بیشتر با صندوق بیمه‌ی روستایی تاکید کرد.

فیلی در نشست ستاد بیمه روستاییان، عشایر و کشاورزان که با هدف بررسی زمینه‌های قانونی برای چگونگی تامین حق بیمه و ظرفیت‌های قانونی برای گسترش پوشش بیمه ایی برگزار شد گفت: باید از این ظرفیت‌ها برای آموزش، اطلاع رسانی و تشویق روستاییان جهت عضویت در این صندوق استفاده کرد.

 در این نشست عیسی کریمی مدیر صندوق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۳ هزار خانوار ازمجموع ۶۴ هزار خانوار روستایی و عشایری استان از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند.

با بیان اینکه از این تعداد ۷۰۰ خانوار امسال عضو صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شدند عیسی کریمی همچنین توضیح داد: در بخش مستمری، ۴۳۰ خانوار امسال حدود ۱۴ میلیارد ریال دریافت کردند.  
او  همچنین گفت: همه افراد ساکن در روستا یا عشایر که سن ۱۸ تا ۵۰ سال دارند میتوانند با پرداخت حق بیمه از مزایای این صندوق بهره مند شوند.

 موسوی مدیر دفتر خدمات روستایی استانداری هم بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های قانونی به منظور گسترش چتر بیمه ایی این صندوق تاکید کرد.

در این نشست همچنین زمینه‌های قانونی برای استفاده از اعتبارات ملی و استانی از جمله اعتبارات مدیریت بحران و خشکسالی برای مساعدت بیمه شدگان خسارت دیده همچنین تامین حق بیمه اقشار خاص در روستاها از جمله شورا‌های اسلامی و ظرفیت‌های تشویقی بررسی شد.