نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
واعظ‌ ‌مهدوی در مراسم افتتاح مرکز جامع مراقبت از خانواده ایلام

توانمندسازی جوانان مؤثرترین راه کاهش آسیب‌های اجتماعی است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر به ایلام، ضمن شرکت در جلسه افتتاح هم‌زمان چندین طرح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط وزیر و از طریق ویدئوکنفرانس، مرکز مراقبت از خانواده ایلام را نیز افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی، واعظ‌‌ مهدوی در سخنان کوتاهی پیش از افتتاح مرکز مراقبت از خانواده شهر ایلام گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی به دلیل ضعف در حوزه آموزش، عدم مهارت و ضعف خودمراقبتی است.

او به فرارسیدن چهلمین سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: برخلاف تبلیغات مغرضانه دشمنان این کشور، خدمات اجتماعی در این 4 دهه متحول شده و مانند خود انقلاب، این حوزه نیز بالغ شده است.

واعظ مهدوی با تاکید بر لزوم تخصص‌گرایی در ارائه خدمات اجتماعی گفت: اگر میلیاردها تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هزینه کنیم بدون آن‌که خودمراقبتی را ترویج کنیم، راه به جایی نمی‌بریم.

معاون وزیر رفاه افزود: توانمندسازی جوانان در حیطه‌های گوناگونی مانند کنترل خشم، طریقه گفت‌وگو، راه‌های مفاهمه، شیوه‌های حل مساله و... مؤثرترین راه کاهش آسیب‌ها است و از این منظر، فعالیت شما در مرکز مراقبت از خانواده به مثابه یک خیر ماندگار است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در ادامه با اشاره به وجود 2 میلیون خانوار روستایی و عشایری فاقد بیمه گفت: به زودی طرح نذر بیمه یا خیرین بیمه‌گر در چند استان به صورت آزمایشی به اجرا درمی‌آید.

وی طرح نذر بیمه را چنین تشریح کرد: دو سوم حق بیمه توسط صندوق تامین می‌شود و یک‌سوم باقی‌مانده را باید خود بیمه‌شونده بپردازد که برخی از روستائیان و عشایر به ویژه در مناطق محروم یا دچار بلای طبیعی، توانایی پرداخت این رقم را ندارد. بنابراین افراد خیر می‌توانند با تقبل یک سوم حق باقی‌مانده، در این زمینه مشارکت و افراد را برای یک‌سال تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهند.

 

اهدای احکام در چاله‌سر

پس از افتتاح مرکز مراقبت از خانواده استان ایلام، که با حضور درویشی، معاون سیاسی استاندار صورت گرفت، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر راهی روستای چاله‌سر شد تا احکام مستمری‌بگیران صندوق را به آنان اهدا کند.

واعظ‌مهدوی حکم بازنشستگی یک کشاورز ایلامی، حکم مستمری یک دام‌دار از کارافتاده و حکم مستمری بازماندگان یک روستایی متوفی را به آنان اهدا کرد.

بازدید از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در استان ایلام از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان به استان ایلام بود. وی سپس در گفت‌وگوی زنده خبری سیمای استان حضور یافت و به پرسش‌های مجری پاسخ داد.

واعظ‌مهدوی گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته، بسته اول کمک معیشتی، برای جبران کاهش قدرت خرید کشاورزان و روستائیان به حساب سرپرستان خانوارهای عضو صندوق واریز شد و اکنون تلاش داریم بسته دوم به همه بیمه‌پردازان فعال صندوق تعلق بگیرد.

او با دعوت از کشاورزان و روستائیان ایلامی برای پیوستن به صندوق بیمه اجنماعی گفت: بیمه پردازی نوعی آینده نگری است چرا که می تواند خسارت های حوادث غیرمترقبه را به حداقل برساند.