در حال بارگذاری ...
فرماندار بیجار در نشست اولین ستاد راهبردی

دیگر پذیرفتی نیست که کشاورزی فاقد پوشش بیمه ای باشد

فرماندار بیجار از بخشداران خواست تا در جلسات ماهیانه دهیاران از کارشناسان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دعوت به عمل آورند و مزایا و خدمات صندوق را برای دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی تشریح کنند.

به گزارش روابط‌عمومی، علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در اولین جلسه ستاد راهبردی شهرستان ضمن عرض خیر مقدم به حضار، هدف از تشکیل این ستاد را پیرو دستور استاندار کردستان اعلام و اظهار داشت این جلسات می بایست هر سه ماه یکبار و با حضور کلیه اعضا برگزار شود .

ورمقانی در ادامه از مدیر صندوق استان درخواست کرد گزارشی از عملکرد شهرستان ارائه دهد تا با چاره اندیشی بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود از بخشداران خواست تا در جلسات ماهیانه دهیاران از کارشناسان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دعوت به عمل آورند و مزایا و خدمات صندوق را برای دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی تشریح کنند.

او همچنین از حاضرین، در این حوزه خواستار ارائه گزارش شد و تاکید کرد: همه دهیاران و شوراها باید از خدمات این صندوق مطلع باشند و بتوانند مردم را نیز توجیه کنند. در این برهه پذیرفتی نیست که کشاورزی فاقد پوشش بیمه ای باشد و این ضعف باید آسیب شناسی شود. از این رو لازم است کلیه ادارات مرتبط با جامعه هدف پیش قدم شوند و افراد فاقد پوشش بیمه را شناسایی و برای تحت پوشش قرار دادن آنها اقدام عاجل صورت پذیرد.

ورمقانی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: در جلسات آینده اقدامات و مصوبات جلسات قبلی مورد ارزیابی قرار می گیرد و کلیه اعضا به تناسب وظیفه خود باید حداکثر توان خود را بکار گیرند.

 در ادامه احمدپور مدیر استان نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از بانیان جلسه،  گزارشی از عملکرد کارگزاران و چالش های موجود در شهرستان بیان و همچنین جهت آشنایی حاضرین توضیحات کاملی در خصوص مزایای طرح، تاریخچه شکل گیری صندوق و مبانی قانونی آن بیان و خواستار استفاده از ظرفیت کلیه ادارات سطح شهرستان جهت فرهنگ سازی و ترغیب مخاطبان شد.

در پایان مسئولان سایر ادارات سوالات، ابهامات و دیدگاه های خود را مطرح کردند که به آنان پاسخ مقتضی داده شد و مصوباتی نیز جهت استفاده از ظرفیت کلیه دستگاه های عضو ستاد نهایی شد.


| شناسه مطلب: 2739

تعداد بازدید: 1205 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران