در حال بارگذاری ...

حضور پررنگ صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در امدادرسانی به سیل‌زدگان

مدیران، کارشناسان و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، دوشادوش مردم و مسئولان دو استان گلستان و مازندران، به یاری سیل‌زدگان شتافتند.

به گزارش روابط عمومی، در پی بارش‌های کم‌سابقه در استان گلستان و جاری‌شدن سیل در شهرستان ‌آق‌قلا، مدیریت استانی صندوق بیمه اجتماعی با همکاری کارگزاران خود در مناطق سیل‌زده، ستادی را جهت کمک‌رسانی و امداد تشکیل دادند و با حضور در روستاهای آسیب‌دیده یامپی، صحنه سفلی، قلعه جیق و شورحیات اقلام ضروری نظیر آب معدنی، انواع کنسرو، نان و لوازم بهداشتی را بیم خانوارهای آسیب دیده توزیع کردند.

دانیال پولادوند، مدیر استان گلستان همچنین در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که با حضور محمد کبیری، معاون وزیر برگزار شد، حضور یافت و گزارشی از اقدامات حمایتی صندوق ارائه کرد. وی گفت: این مدیریت با همکاری 13 کارگزار صندوق از مناطق گمیشان، بندر ترکمن، آق قلا و گنبد، ستاد کمک رسانی به مناطق آسیب دیده را تشکیل داده و این ستاد تا کنون بالغ بر 15 میلیون تومان وجه نقد از خیرین (از جمله مدیران و کارشناسان ستادی و استانی صندوق) جمع آوری و در اختیار دهیاری‌ها قرار داده است.

این گزارش حاکی است مدیر، کارشناسان و کارگزاران صندوق در مازندران نیز حضور موثری در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان این استان داشته‌اند. توزیع 2 هزار بسته غذای گرم در روستاهای سانحه دیده با حضور دهیار یا شورایاران محلی از جمله اقدامات همکاران صندوق بیمه اجتماعی در مازندران بوده است.

محمد ابراهیمی، مدیر استان مازندران با بیان این که از نخستین روز فروردین در ستاد بحران استان حضور داشته، گفت: با کمک 12 نفر از کارگزاران صندوق توانستیم توزیع خانه به خانه سبد کالا (شامل مربا، پنیر، حبوبات، تن ماهی و انواع کنسرو، محصولات بهداشتی و نان) بین 500 خانوار آسیب دیده را به انجام برسانیم. همچنین بالغ بر 23 میلیون تومان وجه نقد از خیرین جمع آوری و صرف خرید این اقلام ضروری شد.

گفتنی است مدیریتهای صندوق در استانهای کرمانشاه، فارس، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان نیز با حضور در ستادهای بحران استانی، در عملیات امداد به سیل زدگان به ویژه در مناطق روستایی مشارکت داشته اند.


| شناسه مطلب: 2765

تعداد بازدید: 1269 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران