در حال بارگذاری ...
مدیر صندوق استان کردستان

پوشش بیمه سرپرستان خانوار الویت ما در سال ۹۸ است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با اشاره به اهمیت روستا و صندوق بیمه روستائیان به عنوان یکی از مولفه های توسعه در خدمت روستائیان، عدالت اجتماعی برای تک تک افراد جامعه در شهر و روستا و حق برابر بهره مندی از موهبت ها و امکانات کشور برای همه را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی، نهمین همایش کارگزاران صندوق استان کردستان در شهرستان سنندج با حضور و سخنرانی حسین فیروزی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، جبار احمدپور، مدیر صندوق استان، کارشناسان، کارگزاران صندوق و اصحاب رسانه در استان کردستان برگزار شد.

در این همایش مدیر صندوق استان کردستان ضمن خیر مقدم به حاضرین در نهمین همایش استانی کارگزاران و تشکر از حضور معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، هدف از برگزاری همایش را جمع بندی و ارزیابی عملکرد یکساله صندوق برشمرد، ایشان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات همکاران ستادی و استانی صندوق و به ویژه کارگزاران، به رویکردهای صندوق در سال 98 اشاره کرد و افزایش پوشش بیمه با اولویت سرپرستان خانوار شناسایی شده فاقد بیمه و همچنین تمدید بیمه شدگان سنوات قبل از برنامه های اصلی صندوق عنوان کرد.

او با بیان اینکه 89 کارگزار نمی توانند حدود هزار و 500 روستای کردستان را تحت پوشش قرار دهند افزود: از طریق رسانه ها به ویژه شبکه استانی در حال فرهنگ سازی و آگاه سازی روستاییان نسبت به بیمه و خدمات صندوق هستیم.

در ادامه آقای حسین فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با اشاره به اهمیت روستا و صندوق بیمه روستائیان به عنوان یکی از مولفه های توسعه در خدمت روستائیان گفت: کارگزاران صندوق باید به شرح اهمیت بیمه و توضیح و ترویج این امر در میان روستاییان بپردازند و تعداد خانوار تحت پوشش را افزایش دهند.

فیروزی با بیان اینکه کارگزاران صندوق بیمه روستائیان تکیه گاه مردم روستا شده اند افزود: با افزایش بیمه شدگان روستایی، میزان تولید هم افزایش می یابد. وی اضافه کرد: روستا هم به لحاظ کشاورزی و اقتصادی و هم به لحاظ تولید فکر و اندیشه، محور اصلی تولید در کشور و کانون توسعه محسوب می شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان یادآور شد: 28 درصد تولید ملی کشور در روستاها انجام می شود و روستا ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اضافه کرد: دغدغه کسب درآمد در کهن سالی  یا بعد از فوت سرپرست خانوار و نبود این امنیت روانی موجب می شود فرد از روستا به شهر مهاجرت کند.

فیروزی افزود: عدالت اجتماعی برای تک تک افراد جامعه در شهر و روستا و حق برابر بهره مندی از موهبت ها و امکانات کشور برای همه مورد تاکید است و در این راستا هم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در سال 83 راه اندازی شد.


| شناسه مطلب: 2771

تعداد بازدید: 1396 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران