نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق استان مازندران در برنامه «زنده باد زندگی»

تا کنون ۱۰۰۰ سبد کالا و ۲۶۰۰ وعده غذای گرم بین سیل زدگان توزیع شد

محمد ابراهیمی با اشاره به کمک ها و خدمات اخیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به سیل زدگان، این خدمات را نه در حوزه وظایف صندوق بلکه به پاس قدردانی از اعتماد روستائیانی دانست که به بیمه اجتماعی اعتماد کردند و الان عضوی از آن هستند.

مدیر صندوق بیمه استان مازنداران با حضور در برنامه «زنده باد زندگی» کمک های اخیر صندوق به سیل زدگان، به خصوص حمایت از اعضای سیل زده صندوق را با دستور مستقیم وزیر، به نوعی حمایت از اعضای صندوق دانست و گفت: تا کنون 1000 سبد کالای ضروری و 2600 وعده غذای گرم بین سیل زدگان استان مازندران توزیع کردیم.

او با اعلام پرداخت یک مستمری اضافه به مستمری بگیران سیل زده صندوق بیمه اجتماعی روستائیان گفت: در استان مازنداران 500 خانواده شامل این کمک می شوند.

او افزود: یکی دیگر از اقدامات ویژه برای کسانی که در حوادث طبیعی چون سیل و زلزله دچار خسارت می شوند، پرداخت حق بیمه آنها نوسط دولت است.

او با بیان اینکه هم اکنون در کشور 93 هزار خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند به آمار استان مازندران اشاره کرد و گفت: هم اکنون ما در مازندران 4 هزار خانوار مستمری بگیر داریم که از این تعداد، 500 خانواده دچار خسارت های سیل شده اند که برای آنها تدابیر کمکی ویژه اندیشیده شده است.

ابراهیمی کمک صندوق به خانواده های روستایی که در قالب بیمه تدبیر شده است را موازی کمک سایر ارگان هایی چون کمیته امداد دانست.

مدیر صندوق استان مازندران با اشاره به افرادی که هم اکنون بیمه ندارد و ساکن شهرهای بیست هزار نفر هستند گفت: این افراد یا می توانند به بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی مراجعه کنند و با پرداخت سهم بیمه خود و کارفرما از مزایای بیمه بهره مند بشوند یا با مراجعه به بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خود را بیمه کنند.

او افزود: بیمه شده های ما وقعا توان پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی را ندارند از این رو دولت تصمیم به پرداخت بخشی از حق بیمه آنها کرده است.


| شناسه مطلب: 2807

تعداد بازدید: 1507 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران