صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر مطرح کرد:

توجه جدی به بیمه حمایتی روستاها در دولت یازدهم و دوازدهم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان از طریق موسسات عامل در اختیار طرح ها و پروژه‌های روستایی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد شریعتمداری در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزارشد، بیان کرد: بیمه اشتغال روستاییان از محورهای مد نظر برای تثبیت جمعیت روستاها است و امروز یک میلیون بیمه شده فعال در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داریم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اشتغال و بیمه حمایتی روستاها مورد توجه جدی قرار گرفت، از افزایش ۳۰ درصدی بیمه زنان در این صندوق خبر داد و افزود: تاکنون ۲۳ هزار میلیارد ‌تومان سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها انجام شده است.

 

به گفته وی، تاکنون در حوزه برق، مخابرات، طرح های هادی روستایی، بهداشت و درمان و زیربناهای اساسی اقدامات خوبی انجام شده است.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از مهر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان از منابع ارزی تبدیل به ریال شده و با ارز نیمایی به دستگاه اجرایی و حمایتی ابلاغ شده است، گفت: از این میزان هفت هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان سهم دستگاه های بخشی و سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان به نهادهای حمایتی اختصاص پیدا کرده است.

 

شریعتمداری ادامه داد: به دنبال زلزله کرمانشاه برای توسعه فعالیت های اشتغالزایی ۶۰۰ میلیارد تومان در اختیار این استان قرار گرفت.

 

وی بیان کرد: از مجموع  این منابع ۹ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان معادل ۸۳ درصد منابع از طریق موسسات عامل در اختیار طرح‌ها و پروژه های روستایی قرار گرفته است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از ابتدای طرح تاکنون بالغ بر ۱۸۰ هزار اشتغال  در کشور ایجاد شده است، گفت: این امر باعث شده سهم اشتغال در سبد اشتغال روستایی  از ۳ درصد در بهار سال ۹۷ به ۲۵ درصد در بهار امسال افزایش یابد.

 

شریعتمداری تصریح کرد: اگر نتواتیم منابع را به صورت چرخشی در اختیار روستائیان قرار دهیم سهم اشتغال کاهش پیدا می کند.  پیشنهاد جدیدی به مجلس داده ایم که از این منابع به صورت چرخشی از این منابع بهره مند باشیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: میزان بیکاری در تابستان سال ۹۷ در روستاها نسبت به سال جاری از ۷.۷ درصد به ۶.۶ درصد رسیده است.

 

وی با بیان اینکه از مجموع این اعتبارات بیشترین سهم در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته است، افزود: امروز در مزرعه های تولیدی زرشک و شتر مرغ خراسان جنوبی شاهد نتایج مطلوب این اعتبار بودیم.

 

شریعتمداری افزود: در جریان اجرای طرح از تمامی دریافت کنندگان تسهیلات نظارت هایی انجام می شود که با جلوگیری از اتلاف منابع در رسیدن به اشتغال روستایی کمک شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد آورشد: برنامه توسعه کسب و کارها در مناطق روستایی و اشتغال خرد را در دستور کار داریم و حاصل این فعالیت ها ایجاد ۴۷۰ هزار اشتغال و تثبیت اشتغال های موجود است.
مطالب مرتبط

دانشیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی مطرح کرد؛

روستاییان نقش بسیار مهمی در اقتصاد و پیشبرد توسعه و نظام برنامه‎ریزی کشور  دارند
دانشیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی مطرح کرد؛

روستاییان نقش بسیار مهمی در اقتصاد و پیشبرد توسعه و نظام برنامه‎ریزی کشور دارند

دانشیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی گفت: با اینکه بخشی از بار اقتصادی، اشتغال و نظام تولید ناخالص داخلی ملی بر عهده روستاییان است، اما روستاییان در پیشبرد اهداف توسعه و نظام برنامه ریزی کشور نقش کمرنگی دارند.

|

دانشیار جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی مطرح کرد:
بیمه موجب ایجاد حس تعلق در روستاییان می‌شود

دانشیار جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی مطرح کرد:
بیمه موجب ایجاد حس تعلق در روستاییان می‌شود

یک استاد دانشگاه گفت: جوامع روستایی ما همچنان با مسائل به شکل سنتی برخورد کرده و با پدیده نوظهور مقابله می‌کند، بنابراین نیاز است تسهیلاتی ارائه شود تا بتوان بیمه را در جوامع روستایی نهادینه کرد.

|

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود  انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود / انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همسان‌سازی مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: با این اقدام، جمعا حدود ۲۶ درصد به حقوق دریافتی مستمری‌بگیران صندوق افزوده خواهد شد.

|

محورهای همایش ملی «روز روستا و عشایر» اعلام شد؛

فقرزدایی و رفاه، توانمندسازی و توسعه
محورهای همایش ملی «روز روستا و عشایر» اعلام شد؛

فقرزدایی و رفاه، توانمندسازی و توسعه

دبیر علمی همایش روز روستا گفت: برنامه‌های همایش روز روستا در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار می‌شود. آثار و طرح‌های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، در کمیته داوری مورد ارزیابی قرار گرفته و از آثار برگزیده تقدیر می شود. همچنین ضمن تجلیل از یاران روستا و فعالان حوزه توسعه ...

|