صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
اسداله رازانی، رئیس هیأت‌مدیره صندوق مطرح کرد:

محرومیت حداقل ۶ میلیون نفر از خدمات بیمه‌ای

رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: ۶ میلیون نفر از جمعیت روستایی و عشایر کشور در گروه‌های سنی ۱۸ تا ۵۰ سال، از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند نیستند.

اسداله رازانی در هم‌اندیشی و همایش آموزشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مرکزی افزود: تاکنون، حدودا یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر کشور زیر پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند و بیش از ۴۰۰ هزار نفر نیز بنا به‌دلایلی از جمله قرار داشتن تحت پوشش سایر بیمه‌ها، از این صندوق انصراف داده‌اند.

وی ادامه داد: مستمری این صندوق به بازنشستگان، خانواده افراد فوت شده و از کارافتاده‌ها تعلق می‌گیرد و تاکنون ۱۰۶ هزار خانوار روستایی و عشایر کشور از حقوق بازنشستگی این صندوق بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استان مرکزی، رازانی تاکید کرد: این صندوق تاکنون حدود ۲۰ درصد جمعیت هدف خود را تحت پوشش قرار داده و تقریبا 80 درصد باقی مانده ‌است.

 

رتبه اول استان مرکزی در پوشش بیمه‌ای

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ادامه، به پوشش بیمه ای صندوق در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: ضریب پوشش این صندوق در استان مرکزی از میانگین کشوری بالاتر است و این استان توانسته در کارنامه خود، رتبه اول خدمات پوشش بیمه‌ای را ثبت کند.

وی عنوان کرد: رشد سالانه تعداد بیمه‌شدگان صندوق در سال‌های اخیر ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده و تلاش داریم تا ۲ سال آینده، جمعیت تحت پوشش ما به حداقل 35 درصد برسد.

 

ضرورت افزایش خدمت‌رسانی به روستاییان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در هم‌اندیشی و همایش آموزشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مرکزی گفت: روستائیان از اقشار مظلوم‌ و کم‌توقع جامعه هستند و خدمت‌رسانی به آنان باید روز‌به‌روز افزایش یابد.

محمدتقی آبایی هزاوه افزود: بیمه روستایی و عشایری از خدمات مطلوب جمهوری اسلامی به روستائیان و عشایر است که نقش موثری در ارتقاء رفاه ‌اجتماعی این اقشار در سنین سالمندی دارد.

وی ادامه داد: ۲۶ هزار نفر از روستائیان و عشایر استان مرکزی، در حال حاضر از بیمه‌شدگان فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند و بیش از 7 هزار نفر نیز در این استان، از این صندوق بیمه‌گر مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: این صندوق در استان بیش از ۳۰ درصد جمعیت هدف خود را تحت پوشش قرار داده و از این نظر، رتبه اول کشور را دارد.

 

تاکید بر ادامه روند رشد

مدیر صندوق استان مرکزی نیز در این همایش، با بیان آمار و عملکرد کارگزاران گفت: طی 14 سال گذشته، شاهد تلاش‌های مجاهدانه، خالصانه و صادقانه‌ای از جانب کارکنان و کارگزاران در استان بوده‌ایم و موفقیت امروز، ثمره همین تلاش‌ها است.

محمدصادق زهدی با تاکید بر ادامه روند رشد کنونی، افزود: برای گسترش چتر بیمه‌ای صندوق در استان مرکزی، لازم است شیوه‌های نوینی به‌کار گیریم و در این راه، نیازمند حمایت‌های سایر نهادها هستیم.


| شناسه مطلب: 3302

تعداد بازدید: 3065 | آخرین بازدید:


نظرات کاربران